Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia grupa 5 laktów, 24 stycznia grupa 6 latków, 26 stycznia grupa 4 latków i 27 stycznia grupa 3-latków zaprosili  do przedszkola swoich dziadków na występy z okazji ich święta. Każda z grup przygotował pod okiem swoich wychowawców program artystyczny w którym były piosenki, tańce i wiersze. Babcie i dziadkowie zostali ugoszczeni słodkościami (ciasta i tort) oraz kawą i herbatą. Dzieci z ogromnym przejęciem występowały i były bardzo podekscytowane obecnością swoich najbliższych. Dziadkowie byli bardzo wzruszeni występem swoich wnuków i z wielką radością dołączyli razem z nimi do zabawy. Były to niezapomniane chwile dla wszystkich. Dodatkowo 25 stycznia grupa 3 latków przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców podczas, których razem upiekli pierniczki dla dziadków. Mali kucharze byli zachwyceni takimi zajęciami ze swoimi bliskimi.

Wigilja

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu umiliła nam wspólna wigilia,która odbyła się 16 grudnia.Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały i próbowały wigilijnych dań, które przygotowali rodzice. Dzieci również podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia. W każdej grupie w ten wyjątkowy dzień byli zaproszeni goście z kadry przedszkola, którzy wspólnie z przedszkolakami świętowali.

Pasowanie na przedszkolaka

6 grudnia oprócz świętowania Mikołajek 3 -latki miały swoje pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście rodzice, pani dyrektor. 3 -latki zaprezentowały piękny program artystyczny we współpracy z grupą 6 latków. Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ogromnej kredki przez panią dyrektor na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia oraz uczestniczyły w spotkaniu z rodzicami przy słodkim poczęstunku.

Mikołajki

6 grudnia  nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty, które otrzymały wszystkie przedszkolaki. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Grupę 6 latków odwiedzili jeszcze w ten dzień goście z Domu Dziennej Opieki z Kostrzyna nad Odrą, którzy przygotowali dla dzieci występ grając i śpiewając na instrumentach oraz poczęstowali dzieci słodkościami.

Zajęcia z interaktywną podłogą SMARTFLOOR

Nasze przedszkole wzbogaciło się o interaktywną podłogę SMARTFLOOR dzięki dofinansowaniu ze środków z Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą. SMARTFLOOR to bardzo nowoczesne urządzenie pozwalające łączyć naukę z zabawą. Przedszkolaki są zachwycone mogąc uczestniczyć w zajęciach na tym urządzeniu, mogą uczyć się i bawić na tej multiinteraktywnej podłodze. SMARTFLOOR to jedyna podłoga, która pozwala sterować obrazem za pomocą ruchu, specjalnego pisaka świetlnego i robota interaktywnego. Systematycznie każda z grup odbywa zajęcia z przedszkolakami na tym wspaniałym sprzęcie.

Wycieczka do teatru

24 listopada dzieci z grupy 5 i 6 latków wybrały się na wycieczkę autokarem do Gorzowa Wielkopolskiego do teatru na spektakl pt "Tajemniczy Turban".

Rewelacyjny występ, wspaniali aktorzy, dekoracja i efekty świetlne podczas przedstawienia wywołały ogrom radości u naszych przedszkolaków. Teatr im się bardzo spodobał.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. 
O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach Pluszowy Miś, Ja jestem niedźwiadek, Dwa malutkie misie, Jadą, jadą misie, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, degustowały różne rodzaje miodu i  wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

Zadanie z projektu

Grupa 6 latków wykonała kolejne z zadań z projektu czytelniczego Magiczna Moc Bajek. Dzieci wysłuchały książki przeczytanej przez nauczyciela Paw co ogon miał z przyjaźni. Następnie odbyły pogadankę na temat przyjaźni, życzliwości i empatii. Przedszkolaki wykonały wspólnie pięknego pawia z kolorowymi piórkami na podstawie wysłuchanej literatury.

Grupowe zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej w grupie 3 latków

W piątkowy poranek  (18.11) w 3-latkach odbyły się grupowe zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej. Sympatyczna lala Ala, jej pomocnice: logopeda p. Ela wraz z p. Olą ochoczo zachęcały 3- latki do wykonywania jesiennych ćwiczeń usprawniających aparat artykulacyjny, zwrócono uwagę do oddech tak ważny, by mogła prawidłowo kształtować się mowa. Jak się okazuje jesienne listki to nie tylko piękne dary natury, ale też doskonały materiał dydaktyczny, pokazujący, że profilaktyka logopedyczna może odbywać się dosłownie wszędzie i na każdej płaszczyźnie życia dziecka. Był to też czas na spokojne oswajanie się z osobą logopedy, z którą, po okresie adaptacji rozpoczną się zajęcia indywidualne. Trzylatki zadowolone, z uśmiechem na ustach pożegnały lalę Alę i zaprosiły na kolejne zajęcia już wkrótce .

Zajęcia z pierwszej pomocy dla 6 latków

16 listopada odwiedził nas pracownik Lubuskiej Grupy WOPR i przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla grupy 6 latków. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie są numery alarmowe, co to jest łańcuch życia oraz jak obsługiwać defibrylator. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy Młodego Ratownika.