Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

XI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

20 października br. od godziny 10.30 w hali widowiskowo - sportowej MOSiR przy ulicy Mickiewicza 8 odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o Puchar Burmistrza dr Andrzeja Kunta. Startowały kostrzyńskie przedszkola oraz oddziały przedszkolne: PM nr 1 "Pod Topolą", PM nr 2 "Kostrzyńskich Papierników", PM nr 3 "Ekoludki", PM nr 4 "Bajka", Przedszkole Prywatne "EUREGIO", Niepubliczne Przedszkole "Mali Europejczycy", Oddział Przedszkolny przy SP 2 "SÓWKI" oraz Oddział Przedszkolny przy SP 1. Celem imprezy była: popularyzacja ruchu sportowego oraz rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci, współdziałanie w grupie podczas gier i zabaw oraz zawieranie nowych znajomości. Blisko 100 młodziutkich "olimpijczyków" startowało w 6 konkurencjach: bieg "węża", zbieranie piłeczek na czas, rzut piłką lekarską 1 kg, bieg z taczką, rzuty woreczkami do kosza oraz slalom z hula hop. XI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą dr Andrzeja Kunta zakończyła się dla nas pierwszym miejscem

Do przedszkola wróciliśmy z Pucharem, medalami, certyfikatami oraz Misiem Mosirkiem

Jeszcze raz gratulujemy małym Sportowcom oraz dziękujemy wszystkim kibicom .XI

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

12 października odwiedził nas pracownik Lubuskiej Grupy WOPR i przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla grupy 6 latków. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie są numery alarmowe, co to jest łańcuch życia oraz jak obsługiwać defibrylator. Na koniec zajęć dzieci złożyły dla pana życzenia z okazji Dnia Ratownika Medycznego.

Zajęcia z profilaktyki logopedycznej

W ramach profilaktyki logopedycznej rozpoczynamy zajęcia z logopedą Panią Elą i sympatyczną lalą Alą Grupowe zajęcia profilaktyczne mają na celu wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy u dzieci, rozbudzenie ich ciekawości aktywnością słowną oraz zwiększenie możliwości poprawnego opanowania języka. Zajęcia to gry i zabawy logopedyczne, logorytmiczne dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Czas zajęć grupowych to okres, w którym dzieci oswajają się z nową osobą, z którą za jakiś czas rozpoczną zajęcia w małym grupach.

Herbatka dla seniora - Lubuski Tydzień Seniora

W związku z obchodami XXIV Lubuskiego Tygodnia Seniora w naszym przedszkolu kolejny raz została zorganizowana akcja ,,Herbatka dla Seniora". Wszystkie grupy wiekowe w przedszkolu przeprowadziły zbiórkę herbat dla podopiecznych Domu Seniora w naszym mieście. Dnia 11 października dzieci z grupy 6 latków odwiedziły Dom Seniora i przekazały zebrane herbaty. Podczas wizyty u seniorów nie zabrakło tańców, piosenek , wierszyków i laurek z życzeniami.

Dzień Drzewa

Dnia 10.10.2023 grupa 5-6 laków podjęła wyzwanie II Edycji z okazji Dnia Drzewa. Tym razem na placu posadziliśmy brzozę. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce święto obchodzone jest już od 20 lat.

Koncert Muzyczny

5 października w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pod tytułem  O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie. Był to pierwszy koncert, który rozpoczął cykl spotkań muzycznych w naszym przedszkolu. Okazje takie wprowadzają dzieci w świat muzyki, rytmów, zapoznają z instrumentami oraz relaksują.  Koncert był sfinansowany z pieniędzy rady rodziców.

Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W ten dzień kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka.  Pani dyrektor już z samego rana złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń   po czym poczęstowała wszystkich cukierkami. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Tego dnia czekało na nich wiele niespodzianek-prezentów, atrakcji oraz słodki poczęstunek. Grupa 4 latków była na Sali zabaw, a grupa 6 latków poszła na spacer do parku, na nowy plac zabaw oraz na lody. Radość i uśmiech nie schodził dziś z twarzy naszych przedszkolaków.

Próbna ewakuacja

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 21.09.2023r. o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani dyrektor  Danuta Masłowska. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji ? szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.  Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 4 minut. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa.

Pożegnanie 6 latków

W dniu 16.06.2023r.  odbyła się uroczystość  z okazji pożegnania dzieci z grupy 6 - latków.  Uroczystość rozpoczęto    polonezem, który dzieci wraz ze swoją panią wykonały przepięknie.  Następnie pani dyrektor mgr Danuta Masłowska przywitała wszystkich obecnych ciepłym słowem.  Dzieci  swoim występem wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki.  Sześciolatki opowiedziały w swoich wierszach o niełatwej ,przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, ?ciężki jest żywot przedszkolaka?, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Przedszkolaki zaprezentowały fantastyczny występ przed swoimi rodzicami. Następnie nasi absolwenci podziękowali i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola.  Zakończenie to było wyjątkowe, pełne wzruszeń i łez ze strony dzieci, pedagogów jak i rodziców.  W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Podobno ?wszystko dobre, co się dobrze kończy?. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego.  Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzyliśmy sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowaliśmy za wspaniałą współpracę.

Festyn Rodzinny

07 czerwca wraz z radą rodziców zorganizowaliśmy u nas w przedszkolu festyn rodzinny. Pogoda i frekwencja dopisała. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodziców: zamki dmuchane, zubma, loteria fantowa, występ szczudlarza, pokaz strażacki, malowanie twarzy, robienie kolorowych warkoczyków. Dla wszystkich uczestników była pyszna kiełbaska z grilla, grochówka, wata cukrowa, popcorn i stół ze słonymi i słodkimi przekąskami. Podczas festynu odbyła się sprzedaż ciast, które upiekli rodzice dochód ten został przekazany dla chorego Igorka, natomiast dochód z loterii fantowej i licytacji zostanie przekazany na doposażenie placu zabaw w naszym przedszkolu. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom za pomoc w organizacji.