Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Teatrzyk

14 marca do naszego przedszkola zawitali aktorzy. Dzięki temu dzieci miały okazję zobaczyć teatrzyk pt "Jak koala przyjaźń znalazł" z teatru Małe Formy Teatralne "Widowisko" z Krakowa. Teatrzyk ten był sfinansowany z zebranych środków z rady rodziców.

Dzień Kobiet w Opiece Społecznej i Domu Seniora

06 marca grupa 6-latków, a  07 marca grupa 5-latków odwiedziły podopiecznych z Domu Dziennego Pobytu  (OPS) i Domu Pomocy Społecznej "Dom Seniora"  z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Przedszkolaki dały występ i wręczyły seniorką laurki z życzeniami. Podopieczni  byli zachwyceni dziećmi, ich energią i radością. Wyjścia takie mają na celu kultywowanie tradycji związanych z Dniem Kobiet oraz kształtowanie wartości - szacunku do kobiet oraz osób starszych.

Spotkanie z policjantem

Dnia 27.01.2023r nasze  przedszkolaki  miały okazję spotkać się z policjantami. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń . Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Pan policjant wyjaśniał reguły właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Mieliśmy możliwość obejrzenia krótkich filmików jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomocy w razie potrzeby.  Zawsze takie wizyty są mile widziane w przedszkolu i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

Dni otwarte w szkole podstawowej nr 4

Sześciolatki z  naszego przedszkola uczestniczyły 22.02.2023r. w ,,Dniu Otwartym" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Kostrzynie nad Odrą.  Poprzez zabawy integracyjne poznały swoją przyszłą szkołę.  To spotkanie upłynęło w radosnej i twórczej atmosferze. Atrakcją dnia otwartego były warsztaty z programowania i robotyki, podczas których dzieci poznały zasady oraz narzędzia programowania?takie jak: klocki Lego WeDo oraz tablety. Dzieci również z wielką ochotą uczestniczyły w zajęciach z teatrzykiem Kamishibai oraz rozwiązywały zadania na interaktywnej tablicy. Dziękujemy nauczycielom  z SP4 za niepowtarzalną atmosferę tego dnia!

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

 21 lutego przedszkolaki (5 latki)  z grupy ?Tygryski? wraz z wychowawczynią Małgorzatą Pezowicz odwiedziły bibliotekę w szkole podstawowej nr 2.  Tu dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książeczki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im z bajek i baśni. Chętnie posłuchały książki,  którą przeczytała pani bibliotekarka. Dzieci w małych grupkach zwiedzały wielkie dla nich ?królestwo książek?. Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami. Milusińskim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Spotkanie odbyło się w serdecznej  i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. 

Zajęcia sportowe na mini siłowni

Przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z nowych sprzętów do ćwiczeń na sali gimnastycznej. Dlatego często są organizowane zajęcia z ich użyciem, które rozwijają ogólną sprawność fizyczną dzieci, ich prawidłową postawę, wyobraźnię oraz kształtują umiejętności społeczne.

14.02 Dzień Przyjaźni i Życzliwości

Nie od dziś wiadomo, że
dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości  i przyjaźni pamiętały,
magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.
Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,
a na znak życzliwości i przyjaźni serce dla kolegi wykonaliśmy.
Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel ? lepiej się poczuje,
gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu

07 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach wspomnianych obchodów dzieci we wszystkich grupach wiekowych zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii ?Sieciaki.pl.?, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci, a potem w ramach zadania plastycznego mogły pokolorować obrazki związane z Internetem. Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach. 

Bal Karnawałowy

17 stycznia odbył się w naszym przedszkolu wyczekiwany z niecierpliwością przez dzieci bal karnawałowy. W tym dniu przedszkole było pięknie ozdobione dekoracjami karnawałowymi, a dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postaci m.in. policjanta, księżniczki, strażaka, supermena, pirata itd. Rodzice zaopatrzyli dzieci w różne słodkości, które podczas zabawy spożywali. Przedszkolaki miały także sesję zdjęciową w swoich przepięknych strojach, a po niej bawili się przy muzyce z animatorami. Uśmiech nie schodził tego dnia  z twarzy naszych pociech. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, szczęścia i energii.