Galeria

Witamy w dziale galeria

Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W ten dzień kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka.  Pani dyrektor już z samego rana złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń   po czym poczęstowała wszystkich cukierkami. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Tego dnia czekało na nich wiele niespodzianek-prezentów, atrakcji oraz słodki poczęstunek. Grupa 4 latków była na Sali zabaw, a grupa 6 latków poszła na spacer do parku, na nowy plac zabaw oraz na lody. Radość i uśmiech nie schodził dziś z twarzy naszych przedszkolaków.

Próbna ewakuacja

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 21.09.2023r. o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani dyrektor  Danuta Masłowska. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji ? szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.  Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 4 minut. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa.

Pożegnanie 6 latków

W dniu 16.06.2023r.  odbyła się uroczystość  z okazji pożegnania dzieci z grupy 6 - latków.  Uroczystość rozpoczęto    polonezem, który dzieci wraz ze swoją panią wykonały przepięknie.  Następnie pani dyrektor mgr Danuta Masłowska przywitała wszystkich obecnych ciepłym słowem.  Dzieci  swoim występem wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie, gorące, pachnące plażą i morzem piosenki.  Sześciolatki opowiedziały w swoich wierszach o niełatwej ,przedszkolnej codzienności. Nie ma co ukrywać, ?ciężki jest żywot przedszkolaka?, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. Przedszkolaki zaprezentowały fantastyczny występ przed swoimi rodzicami. Następnie nasi absolwenci podziękowali i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola.  Zakończenie to było wyjątkowe, pełne wzruszeń i łez ze strony dzieci, pedagogów jak i rodziców.  W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Podobno ?wszystko dobre, co się dobrze kończy?. Dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku szkolnego.  Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzyliśmy sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowaliśmy za wspaniałą współpracę.

Festyn Rodzinny

07 czerwca wraz z radą rodziców zorganizowaliśmy u nas w przedszkolu festyn rodzinny. Pogoda i frekwencja dopisała. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodziców: zamki dmuchane, zubma, loteria fantowa, występ szczudlarza, pokaz strażacki, malowanie twarzy, robienie kolorowych warkoczyków. Dla wszystkich uczestników była pyszna kiełbaska z grilla, grochówka, wata cukrowa, popcorn i stół ze słonymi i słodkimi przekąskami. Podczas festynu odbyła się sprzedaż ciast, które upiekli rodzice dochód ten został przekazany dla chorego Igorka, natomiast dochód z loterii fantowej i licytacji zostanie przekazany na doposażenie placu zabaw w naszym przedszkolu. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom za pomoc w organizacji.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń dlatego dzieci z naszego przedszkola  ten wyjątkowy dzień  świętowały na wiele sposobów i w różnych miejscach. Pani dyrektor już z samego rana złożyła wszystkim dzieciom życzenia i wręczyła każdemu prezenty. Grupa 3-latków spędziła ten radosny czas na Sali zabaw Smerfoland, grupa 4-latków wybrała się do Kina za Rogiem na bajkę, a grupa 5 i 6 latków pojechała na bardzo ciekawą wycieczkę do Czelina do Wioski Lapońskiej.  Był to wspaniały dzień pełen niespodzianek i atrakcji dla wszystkich dzieci. Ten wyjątkowy i radosny czas na pewno pozostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Zwiedzanie szkoły podstawowej nr 2

19 maja grupa 6 latków uczestniczyła w wycieczce do szkoły podstawowej nr 2. Celem wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym oraz atmosferą tam panującą. Przedszkolaków gościła pani pedagog. Z dużym zainteresowaniem dzieci zwiedziły kolejne pomieszczenia szkolne: szatnię, bibliotekę, sale lekcyjne, gabinet logopedy, świetlicę, sekretariat. Dzieci bez wątpienia poczuły już szkolną atmosferę, dzięki czemu z pewnością będzie im łatwiej przekroczyć szkolny próg pierwszego września. Ten dzień w szkole to był ?słodki piątek?, gdzie podczas przerwy sprzedawane były ciasta, a pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Igora. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zapałem wsparły tę szlachetną akcję i pokazały, że idea wolontariatu nie jest im obca.

Przedstawienie w szkole podstawowej nr 4 i zwiedzanie miasta

25 maja grupa 5 latków wybrała się na pieszą wycieczkę do szkoły podstawowej nr 4, gdzie zostali zaproszeni na przedstawienie. Celem tej wyprawy było także  zapoznanie dzieci z najbliższym otoczeniem, rozbudzenie wrażliwości na piękno swojej okolicy, rozpoznawanie charakterystycznych zabudowań w mieście,  budzenie poczucia identyfikowania się ze swoją miejscowością, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas spaceru. Dzieci poznały Plac Wojska Polskiego z fontannami, chwilę wytchnienia i odpoczynku miały w parku miejskim, gdzie pobawiły się  na placu zabaw.

#MoveWeekPoland

22 maja rozpoczęła się dwunasta edycja Tygodnia Ruchu (MOVE Week) i  nasze przedszkole w tym roku przystąpiło do tego międzynarodowego wydarzenia. MOVE Week jest coroczną imprezą o zasięgu europejskim, prezentującą korzyści wynikające z aktywnego trybu życia oraz regularnego uprawiania sportu. W naszym przedszkolu na co dzień promujemy różne formy ruchu i zdrowego stylu życia dlatego taka akcja jest nam bardzo bliska i z wielką radością i energią przedszkolaki zaprezentowały w tym tygodniu różne formy aktywności fizycznej.

Wycieczka do biblioteki

16 maja grupa 5 -latków wybrała się  do Biblioteki Miejskiej na zajęcia biblioteczne dla przedszkolaków. Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały ciekawych informacji od pani pracującej w bibliotece na temat jej pracy, a także uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas tych zajęć dzieci słuchały interesującej książki czytanej przez pracownika biblioteki. Dzieci wykonały wspólnie z pracownikiem biblioteki pracę plastyczno-techniczną. Cała wizyta miała na celu m.in.wzmocnienie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wprowadzenie dzieci w świat literatury oraz ogólne wspieranie rozwoju dzieci poprzez wartościową literaturą.

Zakończenie projektu "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy" grupy 4 latków

?Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy? to wspaniały projekt, który w tym roku realizowała  grupa Smerfy. Głównym zadaniem projektu było popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Grupa zrealizowała wszystkie 10 zadań i poznała wspaniałą bohaterkę Kicię Kocię. Projekt trwał od września do maja. Poprzez różnorodne działania grupa poznawała zawody, otaczającą nas przyrodę, utworzyła kodeks grupowy, plan dnia. Były również : rozmowy, prace plastyczne, zabawy sensoryczne, ruchowe oraz muzyczne. Wszystko w tematyce projektu. Nasza bohaterkę polubiły dzieci, od samego początku- z nią poznawały świat i uczyły się. Kolejne książeczki a zgromadziliśmy ich w kąciku książek bardzo wiele odkrywały przed dziećmi nowe przygody Kici Koci. Były miłe słówka, powitanki, uśmiech wdzięczności, zabawy dramowe, udział w akcji charytatywnej, kodowanie, układanie puzzli, zagadki smakowe, piramida żywieniowa, zabawy sportowe, zabawy w orkiestrę, spotkanie ze strażakiem, segregowanie śmieci oraz kolorowe eksperymenty. I jeszcze wiele różnych działań w oparciu o fantastyczne książki z serii ?Kicia Kocia..?. Projekt wprowadzał dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań,prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy.Dzięki realizacji poszczególnych zadań  ukazując problemy i przygody Kici Koci,które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, możemy jako nauczyciele oddziaływać na ich sposób postrzegania świata, wdrażać do odpowiednich zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia. Seria książek o przygodach sympatycznej kotki oraz jej paczki przyjaciół świetnie się do tego nadawała, ponieważ przedstawia świat bliski dziecku, prezentując niekiedy duże problemy oraz ich rozwiązania w sposób nieskomplikowany i łatwy do zrozumienia dla przedszkolaka. Staliśmy się zuchami ? dziękujemy bohaterom naszego projektu. A co najważniejsze nasz projekt  był skorelowany z podstawą programową wychowania przedszkolnego, łatwo dający się wpleść w działania dnia codziennego. Zabawy z Kicią Kocią były przyjemnością. Kłaniamy się autorce serii pani Anicie Głowińskiej i zachęcamy wszystkich do lektury.