Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Dogoterapia

21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Przedszkolaki zostały zapoznane z psami oraz dowiedziały się jak należy zachować się w ich obecności.
Opiekunka piesków przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem. Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psami, między innymi: głaskały, wydawały mu komendy, które wykonywały, karmiły i ukrywały przysmaki.
Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.

Świąteczno-zimowe zajęcia logopedyczne

Kilka ujęć z naszych świąteczno- zimowych zajęć logopedycznych zarówno w ramach profilaktycznych zajęć grupowych, zajęć w małych zespołach jak i z zajęć indywidualnych. Ćwiczymy sprawność narządów mowy , uruchamiamy właściwy tor oddechu, uczestniczymy w zabawach i ćwiczeniach wspomagających uwagę słuchową oraz podejmujemy szereg innych ważnych działań. A wszystko po to, by każdego dnia móc bez przeszkód i ograniczeń uczestniczyć w procesie komunikacji językowej, nabywać gotowość do nauki czytania i pisania, tak niezbędną u progu szkoły, a kształtowaną w przedszkolnej codzienności przez wszystkich nauczycieli i specjalistów towarzyszących dzieciom na drodze ich rozwoju.

Konkurs plastyczny Pod parasolem życzliwości

Laureaci konkursu Pod parasolem życzliwości, który zorganizowało  Przedszkole Miejskie nr 1 Pod Topolą. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie przystąpiły do tego konkursu i wykonały z rodzicami cudowne prace plastyczne. Temat życzliwość jest bardzo ważny tym bardziej, że już od najmłodszych lat trzeba uświadamiać dzieciom, że przyjazne usposobienie to niezwykle cenna cecha kogoś kto lubi innych ludzi, chce ich dobra.

Wigilja

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu umiliła nam wspólna wigilia, która odbyła się 14 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały i próbowały wigilijnych dań, które przygotowali rodzice. Dzieci również podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia. W każdej grupie w ten wyjątkowy dzień byli zaproszeni goście z kadry przedszkola, którzy wspólnie z przedszkolakami świętowali.

Wycieczka do zakładu produkcji papieru ICT

Dzieci z grupy 5 i 6 latków z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do naszej lokalnej firmy jaką jest ICT. Ten zakład produkujący papier okazał się dla naszych przedszkolaków źródłem wiedzy oraz radości. Dzięki fachowej pomocy panów nas odprowadzających dzieci dowiedziały się jakie są etapy produkcji papieru, a w ramach preorientacji zawodowej dzieci poznały zawody wykonywane przez ich rodziców. Zwiedzanie zakładu papierniczego ICT sprawiło dzieciom ogrom radości, zwłaszcza że pracownicy firmy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji i zabaw z papierem w roli głównej. Na koniec każde dziecko otrzymało ogromną torbę z prezentami na, które składały się wyroby papiernicze produkujące przez firmę.

Mikołajki

Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek.  6 grudnia wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzień Mikołajek  był wyjątkowy  i magiczny. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana  został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sal.  Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły przed miłym Gościem. Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 24 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Pani Dyrektor rozpoczęła uroczystość przywitaniem wszystkich oraz miłym słowem. Grupa 6-latków na samym początku zaprezentowała taniec ?Jabłuszko?, aby dodać otuchy i odwagi  naszym najmłodszym przedszkolakom. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Danutę Masłowską. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.  Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał medal i upominek.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada br. przedszkolaki z grupy 4-5-6 latków, a 27 listopada br. z grupy 3 latków  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w koszulkę ze swoim przyjacielem - misiem lub z misiowymi akcesoriami np. opaską oraz przyniosły swojego pluszaka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz misiową fotobudkę. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20.11.2023r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 20 listopada to wyjątkowy dzień ? rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.  Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia, których celem było:  zapoznanie uczniów z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka, pogłębianie wiedzy na temat znajomości praw dziecka, kształtowanie świadomości posiadania własnych praw,  dostrzeganie odmienności drugiego człowieka. Był to bardzo ciekawy dzień pełen śmiechu i radości.