Witamy w dziale galeria

Spotkania Wigilijne naszych przedszkolaków

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały przy pięknie ustrojonych stołach zastawionych smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Tego dnia Nasze przedszkolaki uczestniczyły również w pełnym magii i świątecznego nastroju przedstawieniu pt. ,,W bałwankowej krainie'' w wykonaniu naszych aktorów z koła recytatorskiego  ,,Zabawy słowem''. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech, swoją radość wyrazili głośnymi brawami. Myślimy, że to były chwile, które na bardzo długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane. Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy.

,,Jasełka'' w Szkole Podstawowej nr 2

Dnia 18.12.2019r, Nasze przedszkole zostało zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 2 na ,,Jasełka''. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały bogaty program przedstawienia. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej śpiewali polskie kolędy oraz żłożyli sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło również wręczenia drobnych upominków oraz wymiany kartek świątecznych. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie! Do zobaczenia za rok!

Eko Ciocia

Aktorzy z Krakowa zaprezentowali przedstawienie „Eko-ciocia”. W roli głównej wystąpili: Petronela Zgniećśmieć i Hilary Tuwrzuć, którzy przez wspólną zabawę przypominali o potrzebie sortowania śmieci. Petronela przypominała, na co należy zwrócić uwagę wyrzucając śmieci. Hilary Tuwrzuć zaprosił naszych przedszkolakó do udziału w konkursie, w którym posegregowane zostały góry śmieci- papier i plastik do odpowiednich worków. Wszyscy bawili się dobrze przy piosenkach „Ekologia” i „Bryś”. Podziękowaliśmy gościom za spektakl wielkimi brawami.

Wyczarujmy sobie Świętego Mikołaja

10.12.2019 r. gościł u nas Teatr Iluzji z Krakowa z niezwykłym spektaklem „Wyczarujmy sobie Świętego Mikołaja”. W przedszkolu zapanowała tajemnicza atmosfera za sprawą Czarodzieja – Elfa. Atmosfera magii i iluzji udzieliła się nam wszystkim, na dzieci czekały ogromne wyzwania. Wybrane dzieci jako elfy dzielnie pomagały w wykonywaniu niektórych sztuczek. Wśród dzieci ukrył się również Rudolf Czerwononosy, który z pomocą Elfa wyczrował śnieg. Dzieci były zachwycone pokazem, czego wyrazem były głośne okrzyki i gromkie brawa.

Spotkanie Wigilijne z uczniami klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W ramach współpracy ze Szkołą zaprosiliśmy do Naszego Przedszkola uczniów klasy V Szkoły Podstawowej nr 2. Podczas spotkania świątecznego dzieci wymieniły się własnoręcznie wykonanymi kartkami oraz złożyły sobie życzenia świąteczne. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie w grupach choinki oraz projektowanie swojej bombki i łańcucha a także dekorowanie drzewka. Dzieci stworzyły również listę tradycji świątecznych panujących u Nich w domu. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem i wręczeniem upominków. Życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia za rok!

Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. ,,Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj''. Tygryski i Krasnale wykonały samodzielnie piękne  świąteczne kartki, które wręczyły właśnie uczniom Szkoły Podstawowej.

Zajęcia otwarte Tygryski

W dniu 28 listopada w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych oraz w zabawach kulinarnych. Nie brakowało również zabawy graficznej z wykorzystaniem wierszyka do rysowania czy wyciszanki. Bohaterem zabawy kulinarnej był jeż, dzieci wraz z rodzicami tworzyli własnego jeża z owoców. Jeż jest też naszą postacią z projektu „Przygody jeża ze Zgierza”, który grupa realizuje. Zajęcia miały na celu ukazanie zdrowego stylu życia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada data niezwykle ważna dla środowiska przedszkolnego, bowiem w ten dzień obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Misie małe, duże, szare, bure i brunatne świętują swe urodziny. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników przy niniejszej okazji poznały historię pluszowej przytulanki, uczestniczyły w wielu zabawach, w których udział brał również, ten niezwykle ważny towarzyszy dziecięcej codzienności. Nie obyło się bez czytania bajek, których głównym bohaterem jest miś. Dzień ten, był również okazją do podkreślenia praw dziecka w szczególności prawa dziecka do zabawy.

Miś to symbol tego co dobre, ciepłe, bliskie dziecku, to powiernik wielu radości i smutków dlatego, głośno i wszem podkreślamy: gdy Ci smutno, gdy Ci źle utul misia, on wysłucha chętnie Cię!

Profilaktyka ważna sprawa!

W czwartek 21 listopada rozstrzygnęliśmy kolejną edycję konkursu dla 5 i 6- latków pt. "Nawet dziecko Ci to powie: papierosy i alkohol niszczą zdrowie!". Konkurs przeznaczony był dla dzieci i ich rodzin, miał na celu zwrócenie uwagi, na prowadzenie zdrowego trybu życia bez nałogów takich jak papierosy czy alkohol. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, jest to dzień, przypadający corocznie w trzeci czwartek listopada i ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł obchodów niniejszego dnia zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Bardzo się cieszymy, że tak licznie wzięli Państwo udział z dziećmi w konkursie.