Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Koncert muzyczny

13.03.2024r. muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego wystąpili w ubraniach roboczych, a zamiast instrumentów przynieśli rurki i rury, piły, patelnie, garnki i butelki. Dzieci przekonały się, że muzykę można wydobyć naprawdę ze wszystkiego. Koncert był bardzo interesujący, wywarł ogromne wrażenie na przedszkolakach.

Dzień Przyjaźni i Życzliwości

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przyjaźni i Życzliwości. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, w których podkreślono istotę wartości takich jak: empatia, szacunek i życzliwość. Podczas  zajęć podjęto zagadnienia: znaczenia przyjaźni, budowania pozytywnych relacji z innymi, a wszystko to poprzez zabawy, rozmowy i wspólne aktywności. Przedszkolaki poprzez tworzenie kartek z serduszkami, zabawy, gry zespołowe oraz udzielanie sobie wzajemnie wsparcia i pomocy, miały możliwość przeżywać i wyrażać swoje uczucia wobec swoich kolegów i koleżanek. Dzień Przyjaźni i Życzliwości w przedszkolu był nie tylko okazją do dobrej zabawy, a także do nauki o znaczeniu szacunku i przyjaźni w relacjach międzyludzkich.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112- to dzień w którym, przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu i działaniom w sytuacjach awaryjnych. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak korzystać z numeru alarmowego 112 w nagłych sytuacjach oraz jak reagować w przypadku wypadków czy zagrożeń. Poprzez interaktywne zabawy i scenki sytuacyjne, przedszkolaki mogły lepiej zrozumieć, jak ważne jest szybkie zgłaszanie pomocy, gdy zajdzie ku temu potrzeba. Dzięki niniejszym zajęciom dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz poczuły się pewniej w przypadku konieczności skorzystania z numeru alarmowego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu Bezpiecznego Internetu przedszkolaki miały okazję uczyć się o bezpiecznym korzystaniu z internetu w sposób dostosowany do ich wieku. Podczas zajęć edukacyjnych omawiano zasady bezpiecznego przeglądania stron internetowych oraz korzystania z urządzeń elektronicznych. Dzieci uczestniczyły także  zabawach i grach, które promowały pozytywne zachowania, takie jak szacunek i współpraca. Podkreślono również znaczenie zgłaszania dorosłym wszelkich niepokojących sytuacji podczas korzystania z internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu był nie tylko edukacyjny, ale także pełen radości i zabawy, dzięki czemu dzieci mogły przyswoić sobie ważne informacje w sposób przyjemny i dostosowany do ich wieku.

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

24.01-26.01.2024 oraz 30.01.2024 w tych dniach w naszym przedszkolu dzieci wraz ze swoimi dziadkami świętowały Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa wiekowa obchodziła to święto w innym dniu. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabawy. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowe dni. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.

 

Koncert muzyczny - "Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane"

11 stycznia 2024r.  w naszym przedszkolu  odbył się kolejny koncert muzyczny z cyklu W krainie Pani Muzyki -  Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem, nasi goście, zabrali nas w muzyczną podróż po świecie bajek. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, przy pomocy instrumentów wyczarowali rycerza jadącego konno, smutną królewnę, a nawet smoka. Przy okazji mogliśmy z bliska zobaczyć  jak wyglądają fagot oraz puzon. To był udany koncert!  Dzieci miały możliwość wysłuchania muzyki instrumentalnej na żywo, co wpływa na ich rozwój wrażliwości muzycznej.

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Tak też było u nas, ponieważ zgodnie z coroczną tradycją 17 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do swoich  sal i tam się bawili. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję został zaproszony wodzirej, który prowadził bal oraz zachęcał wszystkich do tańca. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Przedszkolacy bawili się znakomicie. Były ?tańce ? łamańce?, ?pociąg?, ?kaczuchy?   ,,krasnoludek? i inne .  Po wyczerpującej zabawie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez swoich rodziców. Był to dzień pełen radości, energii oraz uśmiechów dzieci.

Dogoterapia

21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Przedszkolaki zostały zapoznane z psami oraz dowiedziały się jak należy zachować się w ich obecności.
Opiekunka piesków przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem. Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psami, między innymi: głaskały, wydawały mu komendy, które wykonywały, karmiły i ukrywały przysmaki.
Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.

Świąteczno-zimowe zajęcia logopedyczne

Kilka ujęć z naszych świąteczno- zimowych zajęć logopedycznych zarówno w ramach profilaktycznych zajęć grupowych, zajęć w małych zespołach jak i z zajęć indywidualnych. Ćwiczymy sprawność narządów mowy , uruchamiamy właściwy tor oddechu, uczestniczymy w zabawach i ćwiczeniach wspomagających uwagę słuchową oraz podejmujemy szereg innych ważnych działań. A wszystko po to, by każdego dnia móc bez przeszkód i ograniczeń uczestniczyć w procesie komunikacji językowej, nabywać gotowość do nauki czytania i pisania, tak niezbędną u progu szkoły, a kształtowaną w przedszkolnej codzienności przez wszystkich nauczycieli i specjalistów towarzyszących dzieciom na drodze ich rozwoju.