Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Olimpiada sportowa w Märkisch-Oderland

Dnia 14.06.2024r. dzieci z grupy Krasnale, brały udział w XXIII Polsko- Niemieckiej Olimpiadzie Przedszkoli Powiatu Märkisch-Oderland. W zawodach brało udział 36 drużyn z Polski i Niemiec. Nasza dzielna drużyna zdobyła 20 miejsce .Podczas olimpiady dzieci pokonywały swoje trudności, świetnie się bawiły i dzielnie reprezentowały nasze przedszkole Jeszcze raz gratulujemy zwycięskiej drużynie, przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kostrzynie nad Odrą Pod Topolą

Koncert Muzyczny dla Dzieci - Tam gdzie panowie chodzą w spódniczkach

W dniu 12.06.2024 r. odbył się w naszym przedszkolu kolejny już wyjątkowy koncert muzyczny pt. "Tam gdzie panowie chodzą w spódniczkach". Podczas tego niesamowitego wydarzenia mali melomani mieli okazję poznać różnorodne instrumenty, takie jak tuba, flet i dudy szkockie. Utalentowani muzycy z filharmonii przenieśli dzieci w świat pełen dźwięków i melodii, które na długo pozostaną w ich pamięci. To nie wszystko! Muzycy  przygotowali również pokaz tradycyjnego szkockiego stroju, który dodał koncertowi jeszcze więcej kolorytu i pozwolił dzieciom bliżej poznać kulturę Szkocji. Koncert został zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe, które dołożyło wszelkich starań, aby to wydarzenie było wyjątkowe i niezapomniane. Dziękujemy wszystkim za udział i stworzenie niezapomnianej atmosfery pełnej radości i zabawy.

Dzień Rodziny - festyn

Wspólne Świętowanie Dnia Rodziny! Niezapomniana Impreza dla Rodziców i Dzieci!

07 czerwca 2024 r. nasza przedszkolna społeczność miała okazję wspólnie celebrować wyjątkowy Dzień Rodziny. Impreza, zorganizowana z myślą o rodzicach i dzieciach, była pełna radości, śmiechu i niezapomnianych atrakcji. Od samego rana na najmłodszych czekały kolorowe animacje prowadzone przez doświadczonego animatora, który zaangażował dzieci w różnorodne gry i zabawy. Uśmiechy na twarzach maluchów były najlepszym dowodem na to, jak świetnie się bawili. Dla odważniejszych przygotowane były zamki dmuchane, które cieszyły się ogromną popularnością. Skakanie i zjeżdżanie z nich dostarczyło mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Nie zabrakło również pysznych przekąsek. Stoły uginały się pod ciężarem słodkiego poczęstunku ? ciasteczek, babeczek i innych smakołyków, które były prawdziwym rajem dla małych łasuchów. Dla tych, którzy preferowali bardziej treściwe dania, przygotowaliśmy grillowane kiełbaski, tradycyjną, aromatyczną grochówkę oraz pajdę chleba ze smalcem .

Jednym z głównych punktów programu była loteria fantowa. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na losowanie nagród, kręcenie kołem fortuny a radość zwycięzców była ogromna. Dzięki hojności sponsorów, w loterii można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród, które sprawiły dzieciom ogromną radość.

Dzień Rodziny był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale również do integracji naszej społeczności przedszkolnej. Wspólne świętowanie w miłej atmosferze pozwoliło na lepsze poznanie się, wymianę doświadczeń i wzmocnienie więzi między rodzicami, dziećmi oraz nauczycielami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne świętowanie. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnych rodzinnych spotkań!

Zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy, które doskonale oddają atmosferę tego wyjątkowego dnia

Wyjście 5 latków do biblioteki na spotkanie z autorką książek dla dzieci

Grupa Tygryski na spotkaniu z autorką książek panią Anna Czerwińską- Rydel
W dniu 4 czerwca 2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie przedszkolaków z autorką książek dla dzieci, Anną Czerwińską-Rydel. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Miejskiej . Anna Czerwińska-Rydel, znana z pisania angażujących i edukacyjnych opowieści dla najmłodszych, przedstawiła swoje najnowsze książki, opowiadając dzieciom o inspiracjach i procesie tworzenia. Dzieci miały również okazję zadawać pytania, na które Anna Czerwińska-Rydel odpowiadała z dużym zaangażowaniem, dzieląc się ciekawostkami ze swojego życia zawodowego i prywatnego. Autorka omówiła również proces powstawania książki, który zaczyna się od pomysłu i inspiracji, często czerpanej z codziennych doświadczeń, obserwacji świata oraz rozmów z dziećmi. Następnie opowiedziała o etapach pisania ? od pierwszego szkicu, przez redakcję, aż po ostateczne dopracowanie tekstu. Podkreśliła znaczenie współpracy z ilustratorami, którzy ożywiają słowa za pomocą obrazów, tworząc w ten sposób pełne magii książki. Było to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i wychowawców. Autorka podkreśliła, jak ważne jest czytanie książek od najmłodszych lat, co zainspirowało maluchy do częstszego sięgania po literaturę.


 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W ten szczególny dzień już z samego rana pani dyrektor przywitała dzieci życzeniami i wręczyła każdemu upominek. W naszym przedszkolu każda z grup świętowała w przeróżny sposób: na grupę 3-latków czekało wiele atrakcji były konkursy, zabawy taneczne z balonami, zawody sportowe, puszczanie baniek mydlanych, tatuaże oraz słodki poczęstunek kolorowe galaretki i lody. Grupa 4-latków wybrała się na spacer do gospodarstwa agroturystycznego Zagródek, gdzie spędzili mile czas na świeżym powietrzu wśród zwierząt. Grupa 5 i 6 latków odbyła wycieczkę do sali zabaw  Uśmiechnięta Planeta do Kunowic. Celem tej wycieczki była m.in. integracja rówieśniczych grup oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżalni, mogły budować obiekty z dużych klocków . Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Mimo, że każda z grup wiekowych na różny sposób spędzała dzień dziecka to był to czas wyjątkowy, pełen uśmiechów, radości i niespodzianek, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń i na pewno będzie długo oraz mile wspominany przez nasze przedszkolaki.

 


 

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.  Wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów - kwiaty, zwiastuny wiosny. Dzieci w ten dzień przyszły do przedszkola z kolorowymi nakryciami głowy, które wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowali w domu. Wszyscy wspólnie świętowaliśmy, a  przedszkolaki razem przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. 21 marzec to także  Światowy Dzień Zespołu Downa i my również dołączyliśmy do Zespołu Kolorowych Skarpetek i wspieraliśmy osoby zmagające się z tą chorobą genetyczną, a skarpetki nie do pary tego dnia były wyrazem radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Konkurs fotograficzny Zwiastuny wiosny w obiektywie

W okresie od 01.03.2024 do 15.03.2024 nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny Zwiastuny wiosny w obiektywie. Pobliskie przedszkola bardzo chętnie przystąpiły do niego i dostarczyły w wyznaczonym terminie cudowne fotografie przedstawiające przedwiośnie. Celem tego konkursu było ukazanie piękna wiosennej przyrody oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych i integracja przedszkoli.