Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie


Galeria

Witamy w dziale galeria
29 wrzesień Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma w naszym kraju 20-letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r.

Nadrzędnym celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię. Zdaniem psychologów dziecko, któremu czyta się na głos uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, ma chęć poznawania świata. Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie dziecku, w czasie którego umacniają się więzi rodzinne.

Do każdej z grup przyszły chętne osoby i przeczytały dzieciom książkę. Przedszkolaki były zachwycone i słuchały z uwagą czytaną literaturę.

Próbna ewakuacja z udziałem straży pożarnej

23 września w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja z udziałem straży pożarnej. Nasze przedszkolaki wzorowo zaliczyły próbną ewakuację pod czujnym okiem strażaków. Dzieci od razu rozpoznały sygnał syrenyi  bezzwłocznie ustawiły się do wyjścia. Ewakuacja kolejny raz przebiegła sprawnie i prawidłowo. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i umiejętność zachowania się w sytuacjach trudnych i zagrażających życiu. Strażacy przygotowali dla dzieci pokaz sprzętu, sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, opowiadając o nich oraz demonstrując.

20 wrzesień Dzień Przedszkolaka

20 wrzesień jak co roku jest dla wszystkich przedszkolaków ogromnym wydarzeniem, ponieważ w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkole w tym dniu świętowało na dwa sposoby tzn. najmłodsze grupy 3 i 4 latki dzień spędziły na szalonej i radosnej zabawie zwieńczonej słodkim poczęstunkiem i prezentami takimi jak: balony, medale i dyplomy. Natomiast grupy starsze 5 i 6 latki tego dnia pojechały na wycieczkę autokarem do Gorzowa Wielkopolskiego do kina na bajkę "Guliwer", w której Guliwer jest wzrostu zwykłego człowieka, a swój sukces zawdzięcza wielkiej pewności siebie i wytrwałości. Seans bardzo się spodobał przedszkolakom, a podróż autobusem jak zwykle była wielkim przeżyciem dla nich. Był to bardzo udany i szczęśliwy dzień dla wszystkich u nas w przedszkolu.

Dzień Kropki 15 wrzesień

 15 września obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki .Nasze przedszkolaki również dołączyły do obchodów tego jakże miłego dnia.Dzieci obejrzały historię małej VASHTI, uczestniczyły w wielu zabawach dydaktycznych i twórczych, których motywem była kropka. Dzień kropki to dzień odwagi, kreatywności, twórczości, odkrywania talentów i taki też on był tego dnia w naszym przedszkolu.

Pożegananie Przedszkola 6 -latki

Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas! Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz. Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami, odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami.

 

21 czerwca dzieci z grupy ,,Krasnali” uroczyście pożegnały się z przedszkolem. Na tą doniosłą uroczystość zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Tradycyjnie cześć artystyczną rozpoczęliśmy polonezem, program był bardzo różnorodny - były piosenki, wiersze i tańce, w których zawarliśmy słowa o pożegnaniu, tęsknocie i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami oraz przedstawiliśmy w skrócie to, czego nauczyliśmy się w przedszkolu. Krasnale w pięknych słowach podziękowały rodzicom za trud wychowania i opieki oraz nauczycielom i pracownikom przedszkola za całokształt pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej. Przedszkolaki z radością prezentowały swoje talenty aktorskie i taneczne ku zadowoleniu i dumie swoich Rodziców. Po programie artystycznym wręczono dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola.  Na zakończenie części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.To był bardzo wzruszający dzień ,łezka się w oku zakręciła każdemu.

Dzień Rodziny

10 czerwca po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się wspaniały Dzień Rodziny. Był to dzień pełen wrażeń dla całej społeczności przedszkolnej, bowiem tego dnia dzieci świętowały wraz z przybyłą rodziną. Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem piosenki o rodzinie i gorącą rozgrzewką. Po wyczerpujących szaleństwach na dmuchańcach  nastąpił czas na regenerację sił- pyszną grochówkę, kiełbaski z grilla serwowały panie kucharki. Nie brakowało również domowych wypieków przygotowanych przez rodziców, owoców, lodów, popcornu czy waty cukrowej.  Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z robieniem tatuaży brokatowych oraz  malowania twarzy. Dzieci miały okazję puszczać ogromne bańki. Jedną z głównych atrakcji był występ pana na szczudłach, który zabawiał dzieci. Dzieci chętnie z rodzicami odwiedziły także punkt pierwszej pomocy i skorzystli z lekcji instruktażu. Każde dziecko na koniec dnia otrzmało balonik z helem oraz piłkę. To był niezwykle udany dzień, w którym i pogoda i humory dopisywały wszystkim. Nie ma to jak z rodziną!

Drodzy Rodzice i Sponsorzy ( firma "Brogaz", WF Kostrzyn Michał Matysiak, ratownik medyczny pani Aleksandra Dudka)  to właśnie dzięki Wam tak wiele uśmiechu pojawiło się tego dnia na dziecięcych buziach, za co z całego serca DZIĘKUJEMY! :):):)

Dzień Dziecka

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo wesoły Dzień Dziecka z wieloma atrakcjami. Każda z grup w różnorodny sposób celebrowała ten dzień. Była wata cukrowa i lody. Były tańce przy muzyce. Dużo zabaw z kolorową chustą animacyjną. W ten dzień uśmiech nie schodził z twarzy przedszkolaków. Grupa 5-latków wybrała się do kina na piękną bajkę o przyjaźni. Bardzo miłym zaskoczeniem była wizyta seniorów z Dziennego Domu Pobytu (MOPS), którzy obdarowali dzieci słodyczami, które znajdowały się  w pięknych robionych własnoręcznie przez nich koszach. Bardzo ciężko było się rozstać, ponieważ z przybyłą delegacją bawiliśmy się rewelacyjnie.

Dzień Mamy i Taty

W naszym przedszkolu 26 maj był wyjątkowym dniem, w którym na twarzy każdej mamy i każdego taty malował się promienny uśmiech, a w oczach tliły się łzy wzruszenia. Każda grupa zadbała, aby ten dzień był szczególny, a wspomnienia z niego zostały z rodzicami na zawsze. W tym roku były to wyjątkowe występy. Dzieci wraz z Paniami zorganizowały w naszym przedszkolu „Cyfrouroczystość", podczas której dzieci wystąpiły z programem przed „kamerą". Panie przygotowały filmiki z okazji dnia Mamy i Taty i przesłały je wraz z życzeniami do rodziców. Wierszyki, piosenki, tańce, uśmiechy na twarzach mam i dzieci, zwieńczone buziakami i samodzielnie wykonanymi upominkami. Programy wypadły perfekcyjnie! Gratulujemy występów, a wszystkim mamusiom i tatusiom życzymy Wszystkiego Najlepszego w dniu ich święta!

Akcja "Prawo w przedszkolu"

Nasze przedszkole uczestniczy w akcji "Prawo w przedszkolu" w związku z tym dnia 04.05.2022r. odbyło się u nas w grupie 5 i 6 latków spotanie z radcą prawnym panią Małgorzatą Słotwińską. Pani Małgosia wygłosiła wspaniałą prelekcję na temat: prawa, zawodu radcy prawnego oraz pracy w sądzie. Dzieci dowiedziały się co oznaczają kolory na togach i miały możliwość je przymierzyć. W podziękowaniu za wizytę dzieci z grupy 5-latków przygotowany wspólnie laurkę z obrazkiem radcy prawnego i atrybutami związanymi z prawem.

Dzień Ziemi 22 kwietnia

22 kwietnia jak co roku Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą obchodziło Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu we wszystkich grupach podczas zajęć dzieci zgłębiały tajniki działań pro-ekologicznych, rozmawiała na temat ochrony środowiska, dowiedziały się co to jest ekologia, recykling i jak dbać o naszą planetę. Uczestniczyły w ciekawych zajęciach dydaktycznych  z wykorzystaniem globusu "Poznajemy kulę ziemską".  Następnie przedszkolaki pozbierały niepotrzebne śmieci z przedszkola i posegregowały je do odpowiednich kontenerów na dworze. Tego dnia na placu przedszkolnym zostały posadzone nowe drzewa, które dzieci bardzo chętnie podlewały. Na koniec przedszkolaki  otrzymały dyplomy "Przyjaciela Ziemi" i obiecały, że będą różnymi poznanymi sposobami codziennie dbać o naszą planetę.