Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Spotkania Wigilijne

Uroczyste spotkania Wigilijne w każdej grupie wiekowej były okazją do poznania naszych pięknych polskich tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały historię narodzin Jezusa, kolędowały, łamały się opłatkiem, składały sobie świąteczne życzenia, oczekując na święta, które spędzą już za chwilę w swoich domach. Życzymy Państwu Zdrowych i podognych Świąt Bożego Narodzenia!

Świąteczne spotkania w Golzow

15 grudnia grupa naszych przedszkolaków, odwiedziła zaprzyjaźnione Przedszkole Integracyjne w Golzow (Niemcy). Dzieci wspólninie piekły pierniki, wysłuchały kolęd w języku niemieckim, po czym wspólnie się bawiły.

Mikołajki

6 grudnia był dla nas wyjątkowym dniem, w którym odwiedził nas tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich Mikołaj! Tego dnia odwiedzili nas również Moto-Mikołaje z grupy motocyklowej "Free - Riders". Będziemy miło wspominać ten przyjemny czas!

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu, każdy pluszowy Miś mógł poczuć się jak prawdziwy król :), ponieważ to właśnie tego dnia obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przygotowały dla misiaków prawdziwe wspaniałe zabawy i tańce.

Konkurs recytatorski

W czwartek 24 listopada, odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski dla dzieci ich rodzin pt. „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Był to bardzo przyjemny dzień, w którym na scenie pojawiły się nie tylko przedszkolaki z rodzinami, ale także kadra przedszkola występując w inscenizacji wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Oj, śmiechu było co nie miara! Podczas konkursu nie zabrakło takich wierszy jak: „Lokomotywa”, „Żuk i biedronka”, „Samochwała”, „Kaczka dziwaczka” czy „Pan Hilary”, któż z nas nie zna tych wspaniałych utworów? Występy wszystkich odważnych rodzin przedszkolaków, nagrodzone zostały wielkimi brawami  i drobnymi upominkami.

Jednym z  podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonym przez MEN jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, co miał na celu niniejszy konkurs. Był on także, doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego z dala od wysokich technologii, których we współczesnym świecie jest tak wiele. Dostarczył wszystkim uczestnikom  prawdziwych doznań estetycznych, pochodzących z piękna utworów literackich tak wybitnych polskich poetów.

Odkrywamy tajemnice wody

W bieżącym roku szkolnym realizujemy we wszystkich grupach wiekowych innowację pedagogiczną pt. "Odkrywamy tajemice wody"- działania podejmowane w ramach innowacji są dla nas wpsaniałym czasem odkryć i wielu nowych przeżyć.