Witamy w dziale galeria

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jestem sobie mały miś .

Bawię się w przedszkolu dziś.

Mam dwa uszka do słuchania,

rączki dwie do pomagania.

Buźkę co mówi cichutko,

nogi co chodzą wolniutko.

Teraz dotknę kolan dwóch-

taki jestem MISIU zuch!!!

25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia.Dzieci brały udział w zabawach dydaktycznych ,recytowały wiersze o misiu oraz śpiewały misiowe piosenki.Chętnie oglądały prezentacje multimedialne o misiowej tematyce.Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne ,które cieszą oczy wszystkich.Ten dzień był wesoły i pełen atrakcji.

Akcja charytatywna "PODAJ ŁAPĘ"

Po raz kolejny Przedszkole Miejskie nr 2 miało przyjemność brać udział w Akcji charytatywnej "Podaj Łapę",która ma na celu zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Ługach Górzyckich.Akcja została zakończona sukcesem,udało się uzbierać pokaźną ilość karmy ,która została dostarczona do schroniska w Ługach Górzyckich.Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom ,dziękujemy za Waszą pomoc.

Dzień Kropki

15 września obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki.Nasze przedszkolaki również dołączyły do obchodów tego jakże milego dnia.Dzieci obejejrzały historię małej VASHTI,uczestniczyły w wielu zabawach dydaktycznych,plastyczych,których motywem była kropka.Dzień kropki to dzień kreatywności ,twórczości,odkrywania talentów.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września jak co roku,jest dla wszystkich przedszkolaków ogromnym wydarzeniem.W całej Polsce obchodzony jest wówczas OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

W naszym przedszkolu tego dnia nie zabrakło wspaniałej zabawy.Dzięki uprzejmości firmy BEST Buty nasze przedszkolaki miały możliwość bawić się na dmuchanych zamkach.W tym dniu dzieci przywitał wesoły KLOWN.Uroczystość osłodziła wata cukrowa,którą przygotowywały wychowawczynie grup.

Europejski Tydzień Sportu

W ostatnim tygodniu września przyłączyliśmy się do obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU.Nasze przedszkolaki nie wymagają szczególnej zachęty by być aktywnym co bardzo nas cieszy:))Z chęcią i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych im aktywnościach ruchowych.

DZIEŃ DYNI I JABŁKA

29 października w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy ,zielony i czerwony.Tego dnia obchodziliśmy Dzień Dyni i Jabłka.W każdej grupie odbyły się zabawy dydaktyczne z dyniami i jabłkami .Poznaliśmy odżywcze wartości tych sezonowych ,jesiennych warzyw i owoców.Nie zabrakło też zajęć kulinarnych oraz wykonywania latarnii z dynii.To był bardzo udany dzień!!!!

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w dobie pandemii nie zapmniały o tak ważnym wydarzeniu jak "Światowy Dzień mycia rąk".Aby mycie rąk dało efekty ,trzeba robić to dobrze.Dzieci pod okiem swoich wychowawczyń utrwalały dziś poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk.Pamiętajmy żeby dbać o higienę,bo zdrowie jest najważniejsze.

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 5-20 października odbył się Europejski Tydzień Kodowania.Akcja ta ma na celu zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem.W tym czasie dzieci z każdej grupy brały udział w szeregu zajęć z zakresu kodowania zarówno z wykorzystaniem maty do kodowania na dywanie,kubeczków,kartoników,plansz do kodowania.Nasze przedszkolaki uwielbiają kodować ,o czym przekonaliśmy się juz nie raz.W trakcie tych zajęć dzieci rozwijają szereg kompetencji między innymi :kompetencje matematyczne i cyfrowe."W dzisiejszych czasach trzeba znać język kodowania tak,jak trzeba znać jezyk obcy".

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada najstarsze grupy z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z wyjątkowym gościem.Pracownik Muzeum Twierdzy Kostrzyn Pan Jerzy Dreger w przededniu Narodowego Święta Niepodległości opowiedział dzieciom o tym niezwykle ważnym dla Polaków święcie.Najstarsza grupa 6-latków miała przyjemność zaprezentować na sali gimnastycznej przedstawienie z okazji Święta Niepodległośi  o tytule "Opowiem Ci....".Młodsze grupy również podejmowały tematykę związaną z Polską.Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum Twierdzy Kostrzyn w Kostrzynie nad Odrą za wieloletnią owocną współpracę z naszym przedszkolem.Wspólne działania w zakresie kształtowania u dzieci właściwych postaw i wartości ,przygotowują je do bycia patriotą.

POŻEGNANIE 6-LATKÓW

„W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas
i powolutku, cicho, już opuszczamy Was.”

Dzień 28.05.2021 r. dla jednych jest to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość -  „Pożegnanie starszaków” Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły.

Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy.

Przedszkolaki  przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Przybyli goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a na ich twarzach pojawiały się łzy wzruszenia.  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor, wychowawcy oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Wszyscy wspaniale się bawili i nie zabrakło nawet łez szczęścia i wzruszenia. Dzieci również nie kryły smutku. Przykro było pożegnać się z ulubionym przedszkolem. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem i wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.