Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Galeria

Witamy w dziale galeria

Podaj łapę- zbiórka karmy

Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla psów ze schroniska "Kolebka Słońca" w Górzycy. Serdecznie dziękujemy Państwu za okazaną pomoc w zbiórce na rzecz bezdomnych psów. Karma została przekazana pieskom, a my otrzymaliśmy podziękowanie od fundacji "Pro-animale dla zwierząt w potrzebie". Nasz mały przedszkolny wolontariat uczy dzieci wrażliwości społecznej, zwraca  uwagę na koniecznośc pomagania innym oraz rozbudza odpowiedzialność za otaczający nas świat. 

Wigilijny czas

Grupowe Wigilie już za nami... to był wyjątkowy dzień, pełen pięknych życzeń, wzruszających kolęd, które rozbrzmiewały z ust przedszkolaków. Przypomnieliśmy sobie historię narodzin Jezusa, opowiadaliśmy o świątecznych tradycjach w naszych domach i wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku, który dzięki Wam drodzy rodzice, umilał nam ten świąteczny czas.

                    Spokojnych świąt Bożego Narodzenia,
spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym 2018 roku
życzą:
Przedszkolaki, Dyrektor, Pracownicy oraz Grono Pedagogiczne
Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników

 
Świąteczne spotkanie w Golzow

Świąteczne spotkania w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Integracyjnym "Jakółcze gniazdo" w Golzow to juz tradycja. Także i tym razem 5 i 6-latki uczestniczyły we wspólnym kolędowaniu, pieczeniu ciasteczek i  oczywiście we wspólnych zabawach. To był mile spędzony dzień z naszymi rówieśnikami z Niemiec. Dziękujemy za zaproszenie!

"Szewczyk Dratewka na planie filmowym"- Teatr Show

7 grudnia dzieci z grup 5 i 6-l brały udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show. Widowisko odbyło się w Gorzowie Wlkp. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się czym jest studio filmowe, kim jest reżyser, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec, a nawet jakie wizualizacje można dokonać przy użyciu tzw. green screena.

Historia o Szewczyku Dratewce opowiedziana została obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Wybrane dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób można było na bieżąco śledzić proces realizacji opowieści. Za kilka tygodni dzieci będą mogły obejrzeć film, którego stali się twórcami.

To było kolejne niezwykle ciekawe doświadczenie podczas, którego poznaliśmy kilka tajników realizacji obrazu.

Mikołaj w przedszkolu

      

6- grudnia odwiedził nas tak długo wyczekiwany gość- ukochany Mikołaj:). Wysłuchał przygotowanych dla niego wierszy i piosenek, po czym wręczył wszystkim piękne prezenty. Upominek otrzymały wszystkie przedszkolaki, co oznacza, że byliśmy, bardzo, bardzo grzeczni i Mikołaj docenił nasze starania:-). Każda z grup otrzymała także wiele wspaniałości, które wykorzystamy do wielu wspólnych zabaw. To był dzień pełen wrażeń, w którym uśmiech nie znikał nam z twarzy :) Dziękujemy Mikołajowym pomocnikom z trójek grupowych za okazaną pomoc.

4-l w pralni

4 grudnia 4-l wybrały się na wycieczkę do pralni p. Jaszcz. Dziękujemy za możliwość obejrzenia wykonywanej przez Państwa pracy, to było bardzo ciekawe doświadczenie.

Poznajemy pracę górnika

W dniu 04.12.2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  pracownikiem Kopalni.  Zaproszony gośc ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która nosi nazywę czako lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci  dowiedziały się co oznaczają kolory piór przy czako i poznały stopnie górnicze. Nasz gość zapoznał dzieci z  legendą związaną z górnictwem:  „Legenda o Skarbku”, opowiedział  jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Następnie zaproszony gość  opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy  oraz jakie jeszcze kopaliny wydobywamy w kopalniach..

Przedszkolna Akademia Nauki

Grudzień w naszym przedszkolu rozpoczeliśmy w wyjątkowy sposób, a to za sprawą Przedszkolnej Akademii Nauki. Chętni mali badacze wraz z rodzicami prezentowali przeróżne doświadczenia i eksperymenty, które wprawiały w zdumienie wszystkich obserwatorów, zarówno tych małych jak i dużych. Mogliśmy podziwiać takie doświadczenia jak: "Tęcza na talerzu", "Balon i soda", "Nurek w butelce", "Lampa lawa", "Magiczny balon", obserwowaliśmy produkcję pasty do mycia zębów dla słonia tzw. "Słoniowa pasta";), dowiadywaliśmy się czy możliwe jest przejście przez kartkę papieru formatu a4, czy to możliwe że ugotowane jajko wskoczy do butelki, czy cytryna może wyprodukować prąd, dzięki któremu zaświeci się żarówka? Podziwialiśmy doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu, były zjawiskowe :-) Wszystkie przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty zapadną w naszej pamięci na długi, długi czas, aż chce się nadal wołać "jeszcze, jeszcze!", jak podczas tego wyjątkowego przedszkolnego wydarzenia! Drodzy rodzice, serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie, każdym wystąpieniem sprawiliście przedszkolakom ogromną radość.

Dziękujemy! :-)

Przedszkolna Akademia Nauki odbyła się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Widzę, czuję, podzukuję. Mali badacze i odkrywcy  zmysłami poznają świat".

Zabawy sensomotoryczne

W ostatnim tygodniu listopada grupy 5 i 6-l odwiedziła pedagog z miejscowej poradni psychologiczno- pedagogicznej p. Izabela Bielecka, która zaproponowała starszakom szereg zabaw i ćwiczeń wzmacjających ich sprawnośc ruchową. Pani pedagog rozmawiała z dziećmi na temat znaczenia ruchu w rozwoju człowieka. Starszaki wiedzą, że to właśnie ruch jest podstawą ich rozwoju, dzięki sprawnemi i silnemu ciału mogą swobodnie bawić się i uczyć. 

AKADEMIA MAŁEGO RATOWNIKA

Najstarsza grupa przedszkolaków z naszego przedszkola kontynuuje zajęcia Akademii Małego Ratownika. W dniu dzisiejszym  30. 11. 2017r. odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził nasz zaprzyjaźniony Ratownik Medyczny Pan Wojciech. Dzieci miały możliwość utrwalenia znajomości działań na miejscu zdarzenia. Wiedzą, że najważniejsze w udzielaniu pomocy jest zadbanie o własne bezpieczeństwo, a następnie wezwanie odpowiednich służb ratowniczych, znają numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy i udzielania informacji o zaistniałej sytuacji. 6-latki uczyły się również oceny stanu poszkodowanego, czyli przytomności i oddechu. Wiedzą, jak należy sprawdzić czy poszkodowany oddycha (ocena trzema zmysłami: wzrok, słuch i czucie).

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi za przeprowadzone warsztaty, a dzieciom gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności.