Witamy w dziale galeria

Spotkanie w Domu Seniora Tygryski i Krasnale

Dnia 21.12.2018r Tygryski i Krasnale z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odwiedziły kostrzyńskich seniorów. Nasze przedszkolaki zaprezentowały o tematyce świątecznej układ muzyczno-taneczny, który zrobił ogromne wrażenie na seniorach. Seniorzy podziękowali  przdszkolakom gromkimi brawami oraz słodyczami. Dzieci oraz Panie z mieszkańcami Domu Seniora złożyli sobie świąteczne życzenia oraz wręczyli samodzelnie wykonane kartki i upominki.

Przedstawienie edukacyjne

W dniu 19.12.2018 r nasze przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu w wykonaniu Aktorów teatru “Horyzont “, Była to opowieść o smutnym i nieszczęśliwym jeżyku, martwiącym się, że dzieci go nie lubią, ponieważ nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem. Jeżyk zatroskany tym, że ma ostre i kłujące kolce wymyśla sposób w jaki wymienić je na piękne futerko, pomoc mu w tym oferuje mu leśny chochlik, Tuptuś nie przeczuwa podstępu i zgadza się na pomoc chochlika.
Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to co ładne i atrakcyjne jest najlepsze oraz to, że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie ani po tym co posiadają.

Wigilijne spotkania Przedszkolaków

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 18 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały przy pięknie ustrojonych stołach zastawionych smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad.

Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!

Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. ,,Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj''. Tygryski i Krasnale wykonały samodzielnie piękne  świąteczne kartki, które teraz mogą wręczyć komuś bliskiemu. Naszym przedszkolakom sprawiło to wiele radości oraz przyjemności.

Koncert Mikołajkowy

W dniu dzisiejszym tj. 12 grudnia do naszego przedszkola przybyli goście z bieguna północnego Skrzaty Bolek i Bemol oraz Elf – pomocnicy Św. Mikołaja. Przywieźli oni ze sobą do przedszkola prawdziwe instrumenty muzyczne, aby wspólnie z dziećmi kolędować, a Elf opowiedział dzieciom historię o chłopcu, który nie lubił świąt i jego przygodzie z życzeniem do Mikołaja.

Dzieci z naszego przedszkola dzięki pomocy skrzatów poznali dźwięk, budowę i wygląd saksofonu i akordeonu oraz wspólnie przy dźwiękach tych instrumentów zaśpiewali najpiękniejsze kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Cicha noc”

Spotkanie ze Strażakiem

Dnia 11.12.2018r nasza przedszkole odwiedził Strażak z Kostrzyńskiej Straży Pożarnej w ramach Programu Preorientacji Zawodowej. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaka oraz zobaczyć sprzęt jaki jest niezbędny by gasić pożary i ratować ludzie życie.

Wycieczka Krasnali i Tygrysków do ICT

Dnia 10.12.2018r. Tygryski i Krasnale miały okazję zwiedzić firmę, która zajmuje się produkcją, wprowadzaniem do obrotu i dystrybucją wszelkich produktów marki Foxy w krajach Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej  takich jak: papier toaletowy, ręczniki kuchenne, serwetki papierowe, bibułki i chusteczki higieniczne. Dzieci były oprowadzone po poszczególnych pomieszczeniach fabryki, dzięki czemu poznały cały proces powstawania różnego rodzaju papieru. Jesteśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem!

Tygryski i Krasnale w Teatrze w Gorzowie Wielkopolskim

Dnia 7.12.2018r. Tygryski i Krasnale z Naszego przedszkola wzięły udział w przedstawieniu pt. ,,Jacek i Placek''. Poznali losy dwóch braci, którzy bardzo pragnęli spotkać Świętego Mikołaja. Tego dnia również Nasze dzieci spotkały w teatrze Świętego Mikołaja od którego otrzymały słodki upominek.