3 miesiące temu

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Tak też było u nas, ponieważ zgodnie z coroczną tradycją 17 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W salach przedszkolnych można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do swoich  sal i tam się bawili. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję został zaproszony wodzirej, który prowadził bal oraz zachęcał wszystkich do tańca. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Przedszkolacy bawili się znakomicie. Były ?tańce ? łamańce?, ?pociąg?, ?kaczuchy?   ,,krasnoludek? i inne .  Po wyczerpującej zabawie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez swoich rodziców. Był to dzień pełen radości, energii oraz uśmiechów dzieci.