Poruszające bajki o emocjach w grupie Tygryski

6 miesięcy temu

Grupa "Tygryski' w okresie od 09 października do 20października 2023 r. realizowała program profilaktyczny pt. ?Poruszające bajki o emocjach?. W ramach programu odbyło się 10 warsztatów prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Głównym celem programu było - wspieranie rozwoju kompetencji emocjonalno-społecznych, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowanie swoich potrzeb i odczuć oraz nawiązywanie i utrzymywanie zdrowych relacji z rówieśnikami. Poprzez aktywne uczestnictwo w historii bohatera warsztatów ( uczucia, akcja-frustracje, złość, wstyd, strach, wdzięczność i rozczarowanie, zazdrość, duma, smutek, radość) dzieci uczyły się rozróżniać uczucia swoje  i innych, nazywać emocje, zarządzać trudnymi emocjami i pomagać rówieśnikom przeżywać je. Zajęcia w ramach programu miały formę przedstawienia, w których dzieci stawały się bohaterami i odgrywały różne emocje . Podczas każdej bajki , wykorzystywane były instrumenty, a prezentowane dźwięki specyficznych instrumentów miały za zadanie zaciekawić przedszkolaki. Podczas każdego spotkania trenerzy w swoich opowieściach posługiwali się pacynkami.  Na koniec każdych zajęć dzieci otrzymywały kolorowanki, które służyły do utrwalania wiadomości i rozmów  o emocjach w domu. Zaciekawienie dzieci i ich duża aktywność pozwoliła dobrze poznać każdą emocję.