Przedszkolny Masterchef - konkurs dla dzieci i rodziców

12.04.2019 r.  w PM 2 już po raz drugi odbył się konkurs dla dzieci i rodziców „Przedszkolny Masterchef”. Konkurs jest ukoronowaniem całorocznych działań nauczycieli i ekspertów, w czasie których dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, dbania o higienę osobistą oraz szeroko pojmowanego zdrowia fizycznego i psychicznego zgodnie z realizowanym programem profilaktyki i promocji zdrowia. W tym roku, do konkursu zgłosiło się dziewięć drużyn. Wśród głównych potraw i przekąsek królowały soki owocowe i przeciery owocowo-warzywne, Carpaccio z buraka, zdrowe kanapeczki z chlebka własnego wypieku i dżemu wyrobu domowego, tosty z owocami, szaszłyki i jeżyki owocowe. Nie zabrakło też zdrowych łakoci - tortu bezowo-owocowego oraz ciasteczek owsianych z czekoladą.

Wykwalifikowana grupa „ekspertów kulinarnych” składająca się z przedszkolaków oraz pracowników przedszkola z niecierpliwością oczekiwała na efekty pracy drużyn.   Gdy tylko gotowe potrawy, przekąski, przeciery i soki wystawiono na pięknie udekorowanych stołach przystąpiono do degustacji. W mig wszystko zniknęło ze stołów i uznano, że wszyscy zasługują na najwyższe gratulacje. Po takiej bombie witaminowej dzieci wróciły do sal uśmiechnięte i pełne zapału do zabawy.

Do zobaczenia za rok :)