Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą


Próba ewakuacyjna

ponad 4 lat temu

Dnia 31.10.2018 r  w naszym przedszkolu miała miejsce próba ewakuacja.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Działania zostały przeprowadzone przy współudziale strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą, którzy obserwowali jak uczestnicy ewakuacji na sygnał opuścili budynek przedszkola wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na miejsce zbiórki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 4 grup przedszkolnych - 78 dzieci, oraz cały personel placówki.

Ćwiczenia tego typu są przeprowadzane każdego roku w naszym przedszkolu, gdyż już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa oraz wdrażać kadrę do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zagroożenia.

 

Dodaj komentarz