Europejski Tydzień Sportu

Jestem aktywny = Jestem zdrowy!

W ostatnim tygodniu września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników przyłączyły się do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Już po raz trzeci, brały udział  w zajęciach ruchowych pod hasłem Jestem aktywny= Jestem zdrowy! Europejski Tydzień Sportu (ETS) jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Przedszkolaki z chęcią i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zaproponowanych im aktywnościach ruchowych. Zdrowy tryb życia, to nie tylko dbanie o aktywność fizyczną, ale także nabywanie prawidłowych nawyków żywieniowych, o których opowiedziała dzieciom pani pielęgniarka Helena Rudaniecka. Słuchając wiadomości na temat Piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty służą zdrowiu, a które mu szkodzą oraz uzyskały praktyczne rady jak dbać o własne zdrowie. Dziękujemy za miłe spotkanie.