Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Przedszkolaka w czwartek. Przedszkolaki z wszystkich grup spotkały się w ogrodzie przedszkolnym specjalnie przygotowanym do uroczystości i rozpoczęły świętowanie od wspólnego odśpiewania „Sto lat” oraz zdrowej przekąski -owocowego tortu. Następnie zostały wypuszczone na plac baloniki, a dzieci do wspólnej zabawy zaprosił Wesoły Clown. Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Pamiętając słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko w święto.