AKADEMIA MAŁEGO RATOWNIKA

Najstarsza grupa przedszkolaków z naszego przedszkola kontynuuje zajęcia Akademii Małego Ratownika. W dniu dzisiejszym  30. 11. 2017r. odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził nasz zaprzyjaźniony Ratownik Medyczny Pan Wojciech. Dzieci miały możliwość utrwalenia znajomości działań na miejscu zdarzenia. Wiedzą, że najważniejsze w udzielaniu pomocy jest zadbanie o własne bezpieczeństwo, a następnie wezwanie odpowiednich służb ratowniczych, znają numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy i udzielania informacji o zaistniałej sytuacji. 6-latki uczyły się również oceny stanu poszkodowanego, czyli przytomności i oddechu. Wiedzą, jak należy sprawdzić czy poszkodowany oddycha (ocena trzema zmysłami: wzrok, słuch i czucie).

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi za przeprowadzone warsztaty, a dzieciom gratulujemy zdobytej wiedzy i umiejętności.