Wyjście 5 latków do biblioteki na spotkanie z autorką książek dla dzieci

Grupa Tygryski na spotkaniu z autorką książek panią Anna Czerwińską- Rydel
W dniu 4 czerwca 2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie przedszkolaków z autorką książek dla dzieci, Anną Czerwińską-Rydel. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Miejskiej . Anna Czerwińska-Rydel, znana z pisania angażujących i edukacyjnych opowieści dla najmłodszych, przedstawiła swoje najnowsze książki, opowiadając dzieciom o inspiracjach i procesie tworzenia. Dzieci miały również okazję zadawać pytania, na które Anna Czerwińska-Rydel odpowiadała z dużym zaangażowaniem, dzieląc się ciekawostkami ze swojego życia zawodowego i prywatnego. Autorka omówiła również proces powstawania książki, który zaczyna się od pomysłu i inspiracji, często czerpanej z codziennych doświadczeń, obserwacji świata oraz rozmów z dziećmi. Następnie opowiedziała o etapach pisania ? od pierwszego szkicu, przez redakcję, aż po ostateczne dopracowanie tekstu. Podkreśliła znaczenie współpracy z ilustratorami, którzy ożywiają słowa za pomocą obrazów, tworząc w ten sposób pełne magii książki. Było to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i wychowawców. Autorka podkreśliła, jak ważne jest czytanie książek od najmłodszych lat, co zainspirowało maluchy do częstszego sięgania po literaturę.