Wizyta wicewojewody Lubuskiego oraz wręczenie nagrody

W maju dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników, wzięły udział w konkursie pt. ,,Urzędnik w oczach dziecka”, organizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, wyobraźni, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej dzieci. Pracę można było wykonać wykorzystując dowolną technikę. Dzieci wyklejały, wycinały, kolorowały, malowały farbami, stworzyły prace 3D. I chociaż temat konkursu nie wydawał się początkowo, być łatwy i bliski dziecku, przedszkolaki ochoczo podjęły się postawionego przed nimi wyzwania. W ramach działań z zakresu preorientacji zawodowej zapoznane zostały z zawodem urzędnika oraz z tym, co należy do jego obowiązków. Swoje prace do konkursu zgłosiło 3 przedszkolaków z grupy 5 i 6 latków i to właśnie wśród nadesłanych z naszego przedszkola prac, doceniono pracę Aleksa Reszutka, która zajęła zaszczytne II miejsce! Nagrodę na ręce przedszkola przekazał Pan Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy i życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. To wielki sukces naszego przedszkolaka, cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy!

Galeria zwycięskich prac, do obejrzenia pod adresem: