Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą

Szanowni Rodzice!

We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/ 2021. Niezmiernie się cieszymy, że znowu się spotkamy po tak długiej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i stęsknieni wracacie w nasze przedszkolne progi :-) Szczególnie gorąco trzymamy kciuki za 3-latki!

W celu  zapewnienia jak największego bezpieczeństwa wszystkim uczęszczającym do przedszkola dzieciom, Wam Rodzice oraz pracownikom, będziemy funkcjonować w oparciu o nowe zasady tzw. reżimu sanitarnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wymogami Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej opracowaliśmy zasady funkcjonowania przedszkola w okresie pandemii, które również zostały przekazane do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

Poniżej kilka niezwykle ważnych informacji:

• Od 1 września przedszkole pracuje w godz. 6:30 do 16:00. W godzinach porannych oraz popołudniowych grupy łączą się ze sobą.
  • Przed posłaniem dziecka 1 września do przedszkola zobowiązujemy Państwa do zapoznania się z regulaminem oraz procedurą zamieszczoną w linku poniżej oraz ich przestrzegania. Zapoznanie się z niniejszą dokumentacją należy potwierdzić wraz z przyjściem dziecka do przedszkola.

• Przy przyjściu dziecka do przedszkola otrzymacie Państwo stosowne oświadczenia związane z posłaniem dziecka w okresie pandemii do przedszkola wraz ze zgodą na dokonanie pomiaru temperatury ciała dziecka gdy zajdzie, ku temu potrzeba. (Do pobrania w linku powyżej lub otrzymacie je Państwo na miejscu).
  • Rodzice/ opiekunowie wchodząc do przedszkola obowiązkowo osłaniają usta i nos maseczką/używają przyłbicy i dezynfekują ręce.
  • Rodzice/opiekunowie mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej - szatnia. W szatni może się znajdować max. 3 rodziców z dzieckiem (dziecko odprowadza 1 opiekun) z zachowaniem zasady 1 rodzic z dzieckiem/ dziećmi w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/ dziećmi 1,5m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności- osłona ust  i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przy wejściu (osoba dorosła, dzieci myją ręce po wejściu do sali).
  • Rodzice nie wchodzą z dziećmi do sal dydaktycznych.
  • W przypadku dostrzeżenia przez pracowników większej liczby rodziców z dzieckiem oczekujących na wejście do szatni, należy pożegnać się z dzieckiem przed szatnią, gdzie pracownicy przedszkola odbiorą dziecko (jednak nie będzie to funkcjonowało w pierwszych tygodniach września oraz w grupie 3-l). Prosimy o ograniczenie czasu przebywania w szatni do minimum, by moment przyprowadzania i odbierania dzieci przebiegał sprawnie.
  • Wszelkie niezbędne informacje dotyczące całej grupy nauczyciele będą przekazywali poprzez ustalony na zebraniach z Państwem sposób (kanały szybkiej komunikacji). Terminy zebrań podane zostaną przez wychowawców w najbliższym czasie.
  • Dzieci nie przynoszą z domu zbędnych przedmiotów, zabawek.
  • Prosimy o zaopatrzenie dzieci w 2 ręczniki podpisane w trwały sposób (np. markerem/wyszyte imię itp.), będą one na bieżąco prane w przedszkolu.
  • Rodzic chcący przeprowadzić dłuższą rozmowę z nauczycielem/ dyrektorem powinien wcześniej ustalić termin takiej rozmowy.
  • Pamiętajmy, że do przedszkola może przychodzić wyłącznie zdrowe dziecko bez żadnych objawów chorobowych w tym: katar, kaszel, gorączka, wysypka itp. Dbajmy o zdrowie swoje i innych!

Wszystkich przebywających na terenie przedszkola prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem przedstawianych zasad i obostrzeń, ich akceptację oraz o postawę odpowiedzialności za zdrowie członków całej społeczności przedszkolnej. Zachowajmy spokój i cierpliwość w tych pierwszych dniach, gdy będziemy musieli nauczyć się funkcjonować w nowej dla wszystkich rzeczywistości. Życzymy dużo zdrowia i optymizmu na nadchodzący czas :-)

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne