Kontrast
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

Już piąty rok z rzędu  w okresie jesienno-zimowym przeprowadzano w Przedszkolu Miejskim nr. 2 im. Kostrzyńskich Papierników akcję charytatywną „ Podaj łapę”. W zbiórkę na rzecz bezdomnych psów ze schroniska w Ługach Górzyckich zaangażowała się cała społeczność przedszkolna. Wszyscy miłośnicy zwierząt  doskonale rozumieją potrzebę zadbania o ich potrzeby w okresie zimowym. Wśród darowanych przedmiotów nie zabrakło karmy, ciepłych koców, poduszek i wielu innych rzeczy. Zebrane dary zostały  przewiezione do schroniska w Ługach. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom dziękujemy za Wasze wielkie serce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-25

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

10 listopada w naszym  Przedszkolu obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek Polsce, jej symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo okazując tym samym miłość do Ojczyzny.

Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji ,, Szkoła do hymnu“. Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11.11  odśpiewały Hymn przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, ruchowych i zabawach dydaktycznych o treściach patriotycznych.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-10

Dzień Dyni i jabłka.

W piątek 30 pażdziernika obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień dyni i jabłka. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Nie zabrakło również przekazu informacji dla dzieci dotyczących tego zdrowego warzywa. Dużo radości dzieciom sprawiły dyniowe zawody. Najmłodsi nasi wychowankowie rozegrali dyniową piłką mecz siatkówki starając się utrzymać dyniową piłkę jak najdłużej w powietrzu, a starsi zmagali się w slalomach dyniowych. Dzieci młodsze poznały również wygląd i budowę dyni od wewnątrz wyciągając z niej pestki i miąższ a następnie dekorowały swoje dynie i wykonały dyniowe stworki oraz usypały dynie z zabarwionego ryżu.. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. W tym dniu nie zabrakło również zdrowego poczęstunku z tego warzywa. ,,Kotki” wspólnie z paniami przygotowały dyniowe ciasto, którego zapach roznosił się po całym przedszkolu. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym zarówno stworzonych prac plastycznych, konstrukcyjnych i sensoplastycznych jak i smakiem dyniowego placka.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-31

Nasze Przedszkole w tym roku po raz kolejny wzięło udział w CodeWeek. W dniach 19-23 października dzieci z naszej placówki z wielkim zaangażowaniem podjęły wiele aktywności, które pozwoliły im rozwijać kompetencje cyfrowe.

CodeWeek, odbywający się w tym roku w terminie 10-25 października 2020 r. to społeczna inicjatywa w ramach, której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem i kodowaniem. Nauka kodowania bowiem pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Dla naszych przedszkolaków był to intensywny i mocno zakodowany tydzień. Niezależnie od tego, co przyjdzie naszym dzieciom robić w przyszłości, umiejętność rozwijania poprzez zabawy z elementami kodowania na pewno przyniosą pozytywne efekty.

W fotorelacji możecie zobaczyć jak przebiegała realizacja zakodowanych wyzwań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-27

Dzieci z Pm2 nie zapomniały w dobie pandemii o tak ważnym wydarzeniu jak ,,Światowy dzień mycia rąk”. Te kilkadziesiąt sekund z wodą i mydłem to nasza pierwsza obrona nie tylko przed zarażeniem koronawirusem, lecz też innymi chorobami. Jednak, aby mycie rąk dało efekty, trzeba to robić dobrze. Dzieci pod okiem swoich wychowawczyń utrwalały dziś poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk. Pamiętajmy żeby dbać o higienę, bo zdrowie jest najważniejsze.

 


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-18

05. października dzieci w przedszkolu świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim radości ze wspólnej zabawy. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od konkurencji sportowych, które sprawiły dzieciom wiele radości min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na krążku oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków.
Zwieńczeniem zajęć było wykonanie cudaka z ziemniaka, gdzie wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz fantazją. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek z ogniska. Nie zabrakło również pieczonych w kubełku warzyw jak przystało na Przedszkole Promujące Zdrowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-06

Światowy Dzień Uśmiechu w Przedszkolu Miejskie nr 2 im Kostrzyńskich Papierników.  Choć aura za oknem nie zachęca, to uśmiechaliśmy się dziś jak najczęściej. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie dzisiejsze motto ,,śmiech to zdrowie” Dzieci wraz z personelem odnalazły wśród codziennych czynności tę szczyptę magii, która wywołała uśmiech na naszych twarzach i dlatego dzieliliśmy się dobra energią. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-02

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

Z uwagi na konieczność dostosowania się do wymogów reżimu sanitarnego w tym roku święto to celebrowaliśmy słuchaniem czytanych bajek i opowiadań w wykonaniu nauczyciela j. angielskiego P. Anny Szewczyk oraz za  pomocą  wykorzystania technologii TIK. Nasi wspaniali rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem i  nagrali dla dzieci filmiki z czytanymi bajkami. Przez cały dzień przedszkolaki miały możliwość słuchania i oglądania odtwarzanych nagrań.

Z całego serca bardzo dziękujemy Rodzicom i Pani Ani za wzięcie udziału w  Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

W dniach 23-30.09.2020 nasze przedszkolaki wzięły udział w  Europejskim Tygodniu Sportu- inicjatywie Komisji Europejskiej mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma na celu zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasi wychowankowie  doskonale wiedzą, że sport to nie tylko zdrowie ale również  wielka frajda dlatego też bardzo chętnie wzięły udział w cyklu zajęć sportowych prowadzonych w salach i ogrodzie naszego przedszkola. Na początku dzieci wysłuchały pogadanki o potrzebie ruchu w codziennym życiu, następnie uczestniczyły w zabawach wspomagających sprawność ruchową. Brały udział w zajęciach odbywających się metodą stacyjną, gdzie w każdej sali wykonywały inne aktywności ruchowe np.: zabawy z woreczkami, zabawy ruchowe z  muzyką, tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, zabawy taneczne  i wiele, wiele innych. Zabawy ruchowe ogrodzie przedszkolnym stanowiły dla nas najlepszą formę wspólnej integracji w grupach. Podjęte przez nas zabawy nie polegały na rywalizacji, ale na wspólnej, zgodnej i radosnej zabawie. Dodatkowo dzieci zgłębiały wiedzę na temat różnorodności dyscyplin sportowych.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

Europejski Dzień bez samochodu

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, edukacyjnych oraz przekonanie wszystkich do alternatywnych środków transportu. Również do tego, by zmniejszać poziom zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu w mieście, a także uwrażliwiać społeczeństwo (w tym dzieci) na problemy współczesnego świata. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych przekonywały się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia. Dzieci wykonały prace plastyczne oraz plakaty reklamujące "Stop dla samochodów" Do przedszkola tego dnia przyjeżdżały swoimi rowerami lub hulajnogami co przyniosło im wiele radości, a rodzice obiecali, że tego dnia ich samochody pozostaną w garażu.  Kampania zachęcała wszystkich mieszkańców miasta, aby w tym dniu - podobnie jak mieszkańcy tysięcy europejskich miast - dotarli do miejsca pracy środkami transportu publicznego, na piechotę lub rowerem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

Międzynarodowy Dzień Pokoju

,,W naszym przedszkolu wszyscy się kochamy,
Nasz wesoły uśmiech dziś w świat posyłamy.
By radość i zgoda wszędzie zagościły,
Pokój na świecie uczyniły!”

Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony jest 21 września dla uczczenia i wsparcia idei pokojowej, jako sprzeciwu wobec wojen na świecie.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tej ważnej akcji. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę patriotyczną. Odbyły pogadankę, z której dowiedziały się jak wielką wartością jest pokój i jak postępować, by żyć w zgodzie z innymi. Uczestniczyły również w zabawach integrujących grupę rówieśniczą, uczących szacunku, empatii, współczucia dla drugiego człowieka. Przedszkolaki obejrzały również filmy na temat pokoju na świecie. Uwieńczeniem dnia była praca plastyczna "Gołąbek pokoju" z których, dzieci pracując w grupach układały gołębie serca. Pokój to coś wartościowego i najlepszego, co może nas spotkać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-21

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień 

Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy nieco szybciej, bo 16 września, a to z uwagi na współpracę z Firmą BEST BUTY. Dzięki uprzejmości Firmy BEST BUTY nasze przedszkolaki miały możliwości bawić się na dwóch dmuchanych zamkach oraz w  basenie  z piłeczkami.

W tym dniu dzieci przywitał wesoły klown. Każda grupa w swojej strefie rozpoczęła rozgrzewkę z klownem, następnie  przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się wieloma atrakcjami tj. puszczanie baniek mydlanych, zamykanie w wielkiej bańce mydlanej, tańce , konkursy, zdjęcia w fotobudce. Uroczystość oczywiście osłodziła wata cukrowa, najlepiej smakowała ta, którą zrobiła wychowawczyni.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji i pracownikom Firmy BEST BUTY za pomoc w organizacji Dnia Przedszkolaka i udostępnienie dzieciom dmuchanych zamków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W tym roku po raz kolejny w naszym przedszkolu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się z Kropkami, malowaliśmy fantazyjne obrazy, projektowaliśmy kropki. Bawiliśmy się również z chustą, balonami, piłeczkami. Tworzyliśmy różnorodne prace plastyczne, każda praca  była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Dzień Kropki to również jeden z tematów projektu „Emocje”, który realizuje grupa Krasnale, dodatkowo zabawy z kropkami uatrakcyjniła aplikacja Quiver z którą poradziły sobie 6-latki doskonale . Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo. Dodatkowo każdy z nas mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” fotobudce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a podstawą wszystkich zabaw była oczywiście „kropka”. Było kolorowo i radośnie.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-16