Witamy w dziale galeria

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.  Wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów - kwiaty, zwiastuny wiosny. Dzieci w ten dzień przyszły do przedszkola z kolorowymi nakryciami głowy, które wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowali w domu. Wszyscy wspólnie świętowaliśmy, a  przedszkolaki razem przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami. 21 marzec to także  Światowy Dzień Zespołu Downa i my również dołączyliśmy do Zespołu Kolorowych Skarpetek i wspieraliśmy osoby zmagające się z tą chorobą genetyczną, a skarpetki nie do pary tego dnia były wyrazem radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Konkurs fotograficzny Zwiastuny wiosny w obiektywie

W okresie od 01.03.2024 do 15.03.2024 nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny Zwiastuny wiosny w obiektywie. Pobliskie przedszkola bardzo chętnie przystąpiły do niego i dostarczyły w wyznaczonym terminie cudowne fotografie przedstawiające przedwiośnie. Celem tego konkursu było ukazanie piękna wiosennej przyrody oraz rozwijanie zainteresowań fotograficznych i integracja przedszkoli.

Koncert muzyczny

13.03.2024r. muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego wystąpili w ubraniach roboczych, a zamiast instrumentów przynieśli rurki i rury, piły, patelnie, garnki i butelki. Dzieci przekonały się, że muzykę można wydobyć naprawdę ze wszystkiego. Koncert był bardzo interesujący, wywarł ogromne wrażenie na przedszkolakach.

Dzień Przyjaźni i Życzliwości

14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przyjaźni i Życzliwości. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, w których podkreślono istotę wartości takich jak: empatia, szacunek i życzliwość. Podczas  zajęć podjęto zagadnienia: znaczenia przyjaźni, budowania pozytywnych relacji z innymi, a wszystko to poprzez zabawy, rozmowy i wspólne aktywności. Przedszkolaki poprzez tworzenie kartek z serduszkami, zabawy, gry zespołowe oraz udzielanie sobie wzajemnie wsparcia i pomocy, miały możliwość przeżywać i wyrażać swoje uczucia wobec swoich kolegów i koleżanek. Dzień Przyjaźni i Życzliwości w przedszkolu był nie tylko okazją do dobrej zabawy, a także do nauki o znaczeniu szacunku i przyjaźni w relacjach międzyludzkich.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112- to dzień w którym, przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu i działaniom w sytuacjach awaryjnych. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak korzystać z numeru alarmowego 112 w nagłych sytuacjach oraz jak reagować w przypadku wypadków czy zagrożeń. Poprzez interaktywne zabawy i scenki sytuacyjne, przedszkolaki mogły lepiej zrozumieć, jak ważne jest szybkie zgłaszanie pomocy, gdy zajdzie ku temu potrzeba. Dzięki niniejszym zajęciom dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz poczuły się pewniej w przypadku konieczności skorzystania z numeru alarmowego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu Bezpiecznego Internetu przedszkolaki miały okazję uczyć się o bezpiecznym korzystaniu z internetu w sposób dostosowany do ich wieku. Podczas zajęć edukacyjnych omawiano zasady bezpiecznego przeglądania stron internetowych oraz korzystania z urządzeń elektronicznych. Dzieci uczestniczyły także  zabawach i grach, które promowały pozytywne zachowania, takie jak szacunek i współpraca. Podkreślono również znaczenie zgłaszania dorosłym wszelkich niepokojących sytuacji podczas korzystania z internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu w przedszkolu był nie tylko edukacyjny, ale także pełen radości i zabawy, dzięki czemu dzieci mogły przyswoić sobie ważne informacje w sposób przyjemny i dostosowany do ich wieku.

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

24.01-26.01.2024 oraz 30.01.2024 w tych dniach w naszym przedszkolu dzieci wraz ze swoimi dziadkami świętowały Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa wiekowa obchodziła to święto w innym dniu. Na zaproszenie dzieci do każdej grupy przybyli licznie babcie i dziadkowie, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabawy. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To były naprawdę wyjątkowe dni. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.

Koncert muzyczny - "Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane"

11 stycznia 2024r.  w naszym przedszkolu  odbył się kolejny koncert muzyczny z cyklu W krainie Pani Muzyki -  Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem, nasi goście, zabrali nas w muzyczną podróż po świecie bajek. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom, przy pomocy instrumentów wyczarowali rycerza jadącego konno, smutną królewnę, a nawet smoka. Przy okazji mogliśmy z bliska zobaczyć  jak wyglądają fagot oraz puzon. To był udany koncert!  Dzieci miały możliwość wysłuchania muzyki instrumentalnej na żywo, co wpływa na ich rozwój wrażliwości muzycznej.