Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria
komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-21

„W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas
i powolutku, cicho, już opuszczamy Was.”

 

Dzień 28.05.2021 r. dla jednych jest to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość -  „Pożegnanie starszaków” Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły.

 Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy.

Przedszkolaki  przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Przybyli goście nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a na ich twarzach pojawiały się łzy wzruszenia.  Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor, wychowawcy oraz Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Wszyscy wspaniale się bawili i nie zabrakło nawet łez szczęścia i wzruszenia. Dzieci również nie kryły smutku. Przykro było pożegnać się z ulubionym przedszkolem. Spotkanie zakończyło się pysznym poczęstunkiem i wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-07

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-28

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-11

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-11

Przedszkolny MasterChef  w naszym przedszkolu to było fantastyczne wydarzenie, w tym roku odbyło się w wersji on-line- wszystkie grupy dzieci miały za zadanie przygotować wyłącznie zdrowe potrawy ze zdrowych  produktów. Dzieci z pomocą rodziców  przygotowywały  potrawy, mogły to być np. wiosenne kanapki , kefir owocowy ,czy sałatka owocowa. Wszyscy starali się doskonale bawić w szefa kuchni. Zabawa była ogromna, efekt był piorunujący :). Nie tylko gotowanie udało się, ale i konsumpcja! Dzieci zjadały wszystko co same przyrządziły. A to był główny cel naszej zabawy. Po powrocie do  przedszkola czekały na dzieci nagrody – niespodzianki. Spodziewamy się, że w wyniku podejmowanych przez nas działań, zmienią się zwyczaje żywieniowe i styl życia dzieci. A to jest dla nas wszystkich najważniejsze. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. W trosce zarówno o dzieci jak i nas samych warto wyrobić w sobie nawyki zdrowego żywienia. A wszyscy  przecież wiemy, że zdrowie jest najważniejsze.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-11

„Dziś w przedszkolu mamy modę,

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają:

krany mocno zakręcają,

aby woda nie kapała

i do zlewu uciekała”

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że już niektórym brakuje… Czy potrafimy ją docenić? Czy przedszkolaki wiedzą ile woda znaczy dla nas wszystkich? Do czego służy nam i całemu światu przyrody? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi razem z dziećmi- dzisiaj w dniu Światowego Dnia Wody. Tradycją naszego przedszkola stały sie obchody tego ważnego święta - Dnia Wody. Przedszkolaki ubrane na niebiesko świętowały, działały i zdobywały wiadomości o wodzie  każda grupa w swojej sali. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały również udział w zabawach plastycznych, ruchowych, oglądały  prezentacje multimedialne  na temat „Wody jako źródła życia”, słuchały odgłosów wody pochodzącej z różnych źródeł, układały puzzle przedstawiające krople wody oraz wysłuchały opowieści pt.”Wędrówka kropli wody”. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-16

Matematyka to królowa nauk i okazuje się, że ma też swoje świeto, a  przypada ono 12 marca. Z tej tez okazji w każdej grupie  zorganizowany został Dzień matematyki. Wspólne gry i zabawy matematyczne pokazały dzieciom, że matematyka może być łatwa, inspirująca i interesująca. Matematyka przydaje sie w codziennym życiu, otacza naswszędzie i  jest przydatna.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-12

Do dobrej zabawy nie potrzeba wiele. Dziecięcej wyobraźni wystarczy patyk czy kamień albo karton. Zwykłe pudełko po butach, karton po lodówce, rolka po papierze toaletowym. Zazwyczaj szybko trafiają do kosza na śmieci. Jeśli jednak dać im szansę na drugie życie, potrafią zamienić się w skrzydła samolotu, skrzynię skarbów, samochód, tajną bazę – słowem: dużo dobrej, kreatywnej zabawy dla małych i dużych. W ostatnim tygodniu lutego w naszym przedszkolu z półek zniknęły wszystkie zabawki.  Już trzeci rok z rzędu organizujemy Tydzień bez zabawek dla naszych przedszkolaków. Jak tylko zniknęły zabawki a w ich miejsce pojawiły się papierowe rolki, butelki, nakrętki, włóczki, kartony, bibuły, plastikowe kubeczki, itp., to kreatywność i wyobraźnia dzieci wzięła górę. W ruch poszły nożyczki, taśmy klejące, farby, mazaki. Efekty pracy dzieci były widoczne natychmiast.  Powstały makiety miast, sklepów, domów, samochodów. Zabawy nie było końca. Na koniec tygodnia chętne dzieci, które nie potrafiły rozstać się z kartonowymi zabawkami zabrały je do domów, gdzie kontynuują zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-01

Dzień Bezpiecznego Internetu to ogólnoświatowe święto, ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych. Bardzo ważnym elementem poruszanym przez nauczycieli w każdej grupie wiekowej jest zaznajomienie dzieci  z problematyką bezpieczeństwa online  oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-05

Pasowanie na przedszkolaka
W dniu 29.01.2021 w Przedszkolu Miejskim nr.2 im Kostrzyńskich Papierników odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na przedszkolaka ”dzieci z grupy Kotki. Był to szczególny dzień dla maluchów, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas tak krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały piosenki, tańczyły oraz z dumą i przekonaniem składały słowa przysięgi .Po złożeniu przysięgi dyrektor przedszkola pani Jolanta Czarnecka pasowała każde dziecko na przedszkolaka dużym ołówkiem. Było to ogromne przeżycie dla dzieci. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do suto zastawionych stołów. Pasowanie na przedszkolaka było podsumowaniem działań adaptacyjnych w naszym przedszkolu, które trwały od maja do listopada.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-25

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa

 i piosenki śpiewa wnusia”


W dniu 21 stycznia 2021 roku w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość on-line z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości on-line Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście po drugiej stronie ekranu ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły , aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami.

To był naprawdę wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka, inny niż wszystkie.

_

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-22

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas zapewne chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej.  Dlatego też już z początkiem grudnia widać było w naszym przedszkolu świąteczne przygotowania  do tego wyjątkowego Wigilijnego spotkania, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością i miłością.  Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i holi, przygotowywania upominków dla najbliższych, ubierania choinek dzieci uczyły się śpiewać piosenki i kolędy. Atmosferę zbliżających się świąt dało sę wyczuć w każdym zakątku naszego przedszkola.  17 grudnia w poszczególnych grupach wiekowych odbyły się spotkania wigilijne. Dzieci odświętnie ubrane składały sobie życzenia, dzieliły się opłatkiem wspólnie spożywały wigilijny posiłek. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy: pierogi i czerwony barszcz, nie zabrakło również słodkości i owoców. Pod choinkami w każdej grupie czekały na dzieci prezenty. Do uświetnienia tej uroczystości włączyli się jak zawsze nasi kochani rodzice, za co im serdecznie dziękujemy . Życzymy Wam  Drodzy Rodzice  zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-12

W dniach 5-11 grudnia odbyła się Godzina Kodowania – globalna akcja, której celem jest zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W akcję zaangażowały się już dziesiątki milionów osób ze 180 krajów, a do udziału w niej zachęcał m.in. prezydent Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. W tym czasie dzieci z każdej grupy brały udział w   szeregu zajęć z zakresu kodowania zarówno z wykorzystaniem maty do kodowania jak i kubeczków, kartoników, plansz do kodowania czy ukrytych obrazków.

Nasze przedszkolaki uwielbiają kodować, o czym przekonaliśmy się już nie raz. W trakcie tych zabaw i zajęć dzieci rozwijają szereg kompetencji między innymi: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji. w zakresie wielojęzyczności. kompetencje matematyczne i cyfrowe oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Kodowanie ma wiele zalet, więc zachęcamy do wspólnych zabaw. Akcja Godzina Kodowania już się zakończyła, ale kodować można cały czas, ta jak powiedział Vint Cert, jeden z twórców Internetu, na spotkaniu w Warszawie „W dzisiejszych czasach trzeba znać język kodowania tak, jak trzeba znać język obcy”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-18

W grudniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z rodzinami z wielkim zaangażowaniem wzięły udział do akcji ,,Dar z serca przedszkolaka”. Jak co roku wybraliśmy we współpracy z Opieką Społeczną rodzinę z naszego miasta, która  potrzebuje pomocy. 

Akcje charytatywne przeprowadzane w przedszkolu odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby nasi wychowankowie dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SERDECZNIE DZIEKUJEMY

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-18

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. W tym szczególnym dniu zachęcamy wszystkie osoby palące do zastanowienia się nad najważniejszą wartością jaką jest zdrowie własne i innych oraz do podjęcia próby rzucenia palenia c— nie tylko na ten dzień, ale na całe życie. Edukacja jest podstawą do rzucania palenia tytoniu, zaprzestania palenia w obecności innych osób, zwłaszcza dzieci a także uniknięcia bardzo negatywnych skutków zdrowotnych wynikających z czynnego i biernego palenia. W tym roku szkolnym również zorganizowaliśmy w grupach starszych konkurs plastyczny pod nazwą „ Nawet dziecko ci to powie, papierosy i alkohol niszczą zdrowie”. Miał on uświadomić wszystkim jak ważne jest zdrowie i propagowanie życia bez nałogów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Zwycięzcami są wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, a należą do nich: Michał Dobrzański, Malwina Pruchnik, Maria Bogunia, Zofia Filipowicz, Pola Lapo,, Albert Papierz , Maja Lipniak, Liliana Sarnecka, Zofia Kurpiel, Maja Tracz, Hanna Ziemniak, Wiktoria Brožyńska, Szymon Karolak, Patrycja Kubiak. Wszystkim gratulujemy! Dodatkowo propagując zdrowy tryb życia grupa Krasnale zrealizowała program Czyste powietrze wokół nas". Program stanowi pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych, ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Celem tego programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają, w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń. Wszystkie podejmowane przez nas działania maja na celu dążenie do zdrowego stylu życia i ochrony zdrowia,  a zdrowia życzymy wszystkim.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-04

Pluszowy Miś od wielu lat jest największym przyjacielem dzieci na całym świecie. Gości w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości; jest towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem- powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Miś został również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej - na stałe zagościł w świecie bajek.

25 listopada uczciliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej krainie. Dzieci poznały historię powstania pluszaków, brały udział w zabawach dydaktycznych, recytowały wiersze o misiach, rozwiązywały zagadki i łamigłówki o tematyce związanej z pluszowym misiem. Chętnie oglądały prezentacje multimedialne, uczestniczyły w zabawach tanecznych, konstrukcyjnych i stworzyły przepiękną galerię prac, których głównym bohaterem był  pluszowy miś. W ramach projektu edukacyjnego Mały Miś w świecie wielkiej literatury dzieci z grupy Krasnale wzięły udział w spotkaniu online z panią Anetą K. podczas którego została im przeczytana bajka. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń, pozytywnych przeżyć i emocji :). Upłynął  w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Pamiętajmy o tym, że zabawki pomagają dzieciom  w prawidłowym rozwoju i nauce. A zabawa jest jedną z podstawowych potrzeb dzieci na całym świecie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-30

Już piąty rok z rzędu  w okresie jesienno-zimowym przeprowadzano w Przedszkolu Miejskim nr. 2 im. Kostrzyńskich Papierników akcję charytatywną „ Podaj łapę”. W zbiórkę na rzecz bezdomnych psów ze schroniska w Ługach Górzyckich zaangażowała się cała społeczność przedszkolna. Wszyscy miłośnicy zwierząt  doskonale rozumieją potrzebę zadbania o ich potrzeby w okresie zimowym. Wśród darowanych przedmiotów nie zabrakło karmy, ciepłych koców, poduszek i wielu innych rzeczy. Zebrane dary zostały  przewiezione do schroniska w Ługach. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom dziękujemy za Wasze wielkie serce.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-25

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

10 listopada w naszym  Przedszkolu obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek Polsce, jej symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo okazując tym samym miłość do Ojczyzny.

Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji ,, Szkoła do hymnu“. Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11.11  odśpiewały Hymn przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, ruchowych i zabawach dydaktycznych o treściach patriotycznych.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-10

Dzień Dyni i jabłka.

W piątek 30 pażdziernika obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień dyni i jabłka. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Nie zabrakło również przekazu informacji dla dzieci dotyczących tego zdrowego warzywa. Dużo radości dzieciom sprawiły dyniowe zawody. Najmłodsi nasi wychowankowie rozegrali dyniową piłką mecz siatkówki starając się utrzymać dyniową piłkę jak najdłużej w powietrzu, a starsi zmagali się w slalomach dyniowych. Dzieci młodsze poznały również wygląd i budowę dyni od wewnątrz wyciągając z niej pestki i miąższ a następnie dekorowały swoje dynie i wykonały dyniowe stworki oraz usypały dynie z zabarwionego ryżu.. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. W tym dniu nie zabrakło również zdrowego poczęstunku z tego warzywa. ,,Kotki” wspólnie z paniami przygotowały dyniowe ciasto, którego zapach roznosił się po całym przedszkolu. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym zarówno stworzonych prac plastycznych, konstrukcyjnych i sensoplastycznych jak i smakiem dyniowego placka.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-31

Nasze Przedszkole w tym roku po raz kolejny wzięło udział w CodeWeek. W dniach 19-23 października dzieci z naszej placówki z wielkim zaangażowaniem podjęły wiele aktywności, które pozwoliły im rozwijać kompetencje cyfrowe.

CodeWeek, odbywający się w tym roku w terminie 10-25 października 2020 r. to społeczna inicjatywa w ramach, której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem i kodowaniem. Nauka kodowania bowiem pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Dla naszych przedszkolaków był to intensywny i mocno zakodowany tydzień. Niezależnie od tego, co przyjdzie naszym dzieciom robić w przyszłości, umiejętność rozwijania poprzez zabawy z elementami kodowania na pewno przyniosą pozytywne efekty.

W fotorelacji możecie zobaczyć jak przebiegała realizacja zakodowanych wyzwań.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-27

Dzieci z Pm2 nie zapomniały w dobie pandemii o tak ważnym wydarzeniu jak ,,Światowy dzień mycia rąk”. Te kilkadziesiąt sekund z wodą i mydłem to nasza pierwsza obrona nie tylko przed zarażeniem koronawirusem, lecz też innymi chorobami. Jednak, aby mycie rąk dało efekty, trzeba to robić dobrze. Dzieci pod okiem swoich wychowawczyń utrwalały dziś poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk. Pamiętajmy żeby dbać o higienę, bo zdrowie jest najważniejsze.

 


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-18

05. października dzieci w przedszkolu świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim radości ze wspólnej zabawy. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od konkurencji sportowych, które sprawiły dzieciom wiele radości min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na krążku oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków.
Zwieńczeniem zajęć było wykonanie cudaka z ziemniaka, gdzie wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz fantazją. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek z ogniska. Nie zabrakło również pieczonych w kubełku warzyw jak przystało na Przedszkole Promujące Zdrowie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-06

Światowy Dzień Uśmiechu w Przedszkolu Miejskie nr 2 im Kostrzyńskich Papierników.  Choć aura za oknem nie zachęca, to uśmiechaliśmy się dziś jak najczęściej. Bez względu na to czy uśmiechasz się często, czy sporadycznie dzisiejsze motto ,,śmiech to zdrowie” Dzieci wraz z personelem odnalazły wśród codziennych czynności tę szczyptę magii, która wywołała uśmiech na naszych twarzach i dlatego dzieliliśmy się dobra energią. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-02

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

Z uwagi na konieczność dostosowania się do wymogów reżimu sanitarnego w tym roku święto to celebrowaliśmy słuchaniem czytanych bajek i opowiadań w wykonaniu nauczyciela j. angielskiego P. Anny Szewczyk oraz za  pomocą  wykorzystania technologii TIK. Nasi wspaniali rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem i  nagrali dla dzieci filmiki z czytanymi bajkami. Przez cały dzień przedszkolaki miały możliwość słuchania i oglądania odtwarzanych nagrań.

Z całego serca bardzo dziękujemy Rodzicom i Pani Ani za wzięcie udziału w  Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

W dniach 23-30.09.2020 nasze przedszkolaki wzięły udział w  Europejskim Tygodniu Sportu- inicjatywie Komisji Europejskiej mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma na celu zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasi wychowankowie  doskonale wiedzą, że sport to nie tylko zdrowie ale również  wielka frajda dlatego też bardzo chętnie wzięły udział w cyklu zajęć sportowych prowadzonych w salach i ogrodzie naszego przedszkola. Na początku dzieci wysłuchały pogadanki o potrzebie ruchu w codziennym życiu, następnie uczestniczyły w zabawach wspomagających sprawność ruchową. Brały udział w zajęciach odbywających się metodą stacyjną, gdzie w każdej sali wykonywały inne aktywności ruchowe np.: zabawy z woreczkami, zabawy ruchowe z  muzyką, tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, zabawy taneczne  i wiele, wiele innych. Zabawy ruchowe ogrodzie przedszkolnym stanowiły dla nas najlepszą formę wspólnej integracji w grupach. Podjęte przez nas zabawy nie polegały na rywalizacji, ale na wspólnej, zgodnej i radosnej zabawie. Dodatkowo dzieci zgłębiały wiedzę na temat różnorodności dyscyplin sportowych.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-01

Europejski Dzień bez samochodu

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, edukacyjnych oraz przekonanie wszystkich do alternatywnych środków transportu. Również do tego, by zmniejszać poziom zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu w mieście, a także uwrażliwiać społeczeństwo (w tym dzieci) na problemy współczesnego świata. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych przekonywały się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia. Dzieci wykonały prace plastyczne oraz plakaty reklamujące "Stop dla samochodów" Do przedszkola tego dnia przyjeżdżały swoimi rowerami lub hulajnogami co przyniosło im wiele radości, a rodzice obiecali, że tego dnia ich samochody pozostaną w garażu.  Kampania zachęcała wszystkich mieszkańców miasta, aby w tym dniu - podobnie jak mieszkańcy tysięcy europejskich miast - dotarli do miejsca pracy środkami transportu publicznego, na piechotę lub rowerem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

Międzynarodowy Dzień Pokoju

,,W naszym przedszkolu wszyscy się kochamy,
Nasz wesoły uśmiech dziś w świat posyłamy.
By radość i zgoda wszędzie zagościły,
Pokój na świecie uczyniły!”

Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony jest 21 września dla uczczenia i wsparcia idei pokojowej, jako sprzeciwu wobec wojen na świecie.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tej ważnej akcji. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę patriotyczną. Odbyły pogadankę, z której dowiedziały się jak wielką wartością jest pokój i jak postępować, by żyć w zgodzie z innymi. Uczestniczyły również w zabawach integrujących grupę rówieśniczą, uczących szacunku, empatii, współczucia dla drugiego człowieka. Przedszkolaki obejrzały również filmy na temat pokoju na świecie. Uwieńczeniem dnia była praca plastyczna "Gołąbek pokoju" z których, dzieci pracując w grupach układały gołębie serca. Pokój to coś wartościowego i najlepszego, co może nas spotkać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-21

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień 

Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy nieco szybciej, bo 16 września, a to z uwagi na współpracę z Firmą BEST BUTY. Dzięki uprzejmości Firmy BEST BUTY nasze przedszkolaki miały możliwości bawić się na dwóch dmuchanych zamkach oraz w  basenie  z piłeczkami.

W tym dniu dzieci przywitał wesoły klown. Każda grupa w swojej strefie rozpoczęła rozgrzewkę z klownem, następnie  przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się wieloma atrakcjami tj. puszczanie baniek mydlanych, zamykanie w wielkiej bańce mydlanej, tańce , konkursy, zdjęcia w fotobudce. Uroczystość oczywiście osłodziła wata cukrowa, najlepiej smakowała ta, którą zrobiła wychowawczyni.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji i pracownikom Firmy BEST BUTY za pomoc w organizacji Dnia Przedszkolaka i udostępnienie dzieciom dmuchanych zamków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W tym roku po raz kolejny w naszym przedszkolu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się z Kropkami, malowaliśmy fantazyjne obrazy, projektowaliśmy kropki. Bawiliśmy się również z chustą, balonami, piłeczkami. Tworzyliśmy różnorodne prace plastyczne, każda praca  była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Dzień Kropki to również jeden z tematów projektu „Emocje”, który realizuje grupa Krasnale, dodatkowo zabawy z kropkami uatrakcyjniła aplikacja Quiver z którą poradziły sobie 6-latki doskonale . Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo. Dodatkowo każdy z nas mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” fotobudce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a podstawą wszystkich zabaw była oczywiście „kropka”. Było kolorowo i radośnie.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-16