Zajecia otwarte u Smerfów

Kodowanie na dywanie- „zajęcia otwarte” u Smerfów

W piątek 7 czerwca 2019 r.  zaprosiliśmy rodziców na zajęcia otwarte o tematyce "Kodowanie na dywanie" aby pokazać im na czym ono polega. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności z kodowania, odtwarzając kod z kolorowych koralików.  Dzieci i rodzice z dużym zaangażowaniem budowali wieże z kolorowych kubeczków według otrzymanego kodu z warunkiem.  Tworzyliśmy trasę na łące dla ozobota oraz poznaliśmy robota Photona.  W tym roku nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ! w ramach którego realizowaliśmy inspirujące zadania. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość nabycia nowych umiejętności i poznania zasad programowania. Dzięki programowaniu dzieci rozwijają umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia a przy okazji dobrze się bawią. Wspólnie spędzony czas sprawił wiele radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Okazało się, że Smerfy bardzo dobrze radzą sobie z początkami programowania – kodowaniem. Do przeprowadzenia zajęć wcale nie potrzebujemy sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie dostępnych, na przykład maty, kubki, specjalne plakietki, symbole, puzzle. Dziękuję Rodzicom za poświęcony czas i wspólną zabawę.