"Rekord dla Niepodległej"

09.11.2018r. uroczyście uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu, 5-6- latki gościły Pana Jerzego Dregera pracownika Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Przybyły gość, prawdziwy pasjonat historii,  w przystępny dzieciom sposób, opowiadał o jednym z najważniejszych dla Polaków święcie, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę żołnierzy, oglądały i przymierzały historyczne umundurowanie 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka. Tego dnia przedszkolne ogrodzenie zostało udekorowane kwiatami wykonanymi przez dzieci z rodzicami, tworząc flagę Polski. Przedszkolaki zadbały również, by blisko ich serca znalazła się kokarda narodowa. Równo o godz. 11:11 cała przedszkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” przystępując do  bicia rekordu Guinessa w jednoczesnym śpiewaniu 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas tego ważnego wydarzenia, towarzyszyła nam ogromna flaga, nad którą prosto z dziecięcych serc rozbrzmiewała najpiękniejsza polska melodia. Podjęte przez przedszkolaki w tym dniu działania, to nie jedyne  aktywności, które związane były z obchodami tak ważnego dla Polaków dnia. Od początku roku szkolnego, uczestniczymy w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”, którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Dziękujemy Dyrektorowi i pracownikom Muzeum Twierdzy Kostrzyn za tak wspaniałe spotkanie z historią, a Wam drodzy rodzice,

za zaangażowanie w podejmowane wspólnie działania :)