XV PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

We wtorek 9 października 2018 r. do ECS Kręgielnia udali się miłośnicy piosenek w wykonaniu przedszkolaków. To właśnie tego dnia nasze przedszkole już po raz piętnasty zaprosiło dzieci z kostrzyńskich przedszkoli do udziału w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej.  Tego roku w związku ze zbliżająca się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki wystąpiły prezentując pieśni i piosenki patriotyczne.

Celem przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego dzieci, poprzez formy aktywności artystycznej, integrowanie środowisk przedszkolnych, promowanie wartości wychowania przedszkolnego w środowisku oraz wspieranie rozwoju dzieci w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

Prezentacje naszych małych wokalistów poprzedziły występy młodych adeptów sztuki muzycznej i wokalnej z Prywatnej Szkoły Muzycznej - Michał Sobczyński w Kostrzynie nad Odrą

W Przeglądzie Piosenki udział wzięły przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich 1, 2, 3, 4, Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Mali Europejczycy”, Niepublicznego Punktu przedszkolnego „Cztery Pory Roku” oraz z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4. Nasze przedszkole reprezentowali: Antoni Sarnecki, Marcel Krzywda, Antonina Kramarz, i Oktawia Nowicka. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały drobne upominki, a placówki oświatowe- pamiątkowe dyplomy. Sponsorem nagród w przeglądzie był Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą- Andrzej Kunt, za co serdecznie dziękujemy.

Piękne występy małych wokalistów nagrodzone zostały gromkimi brawami i wyrazami uznania, a na sali panowała powaga i uroczysty nastrój. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie przedszkolaków do udziału w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Do zobaczenia w kolejnym roku!