Starszaki i Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach od 18 – 26 listopada obchodzony jest na świecie Tydzień Edukacji Globajnej. To już kolejny rok, kiedy grupa starszaków z naszego przedszkola miała okazję dowiedzieć się czym jest edukacja globalna i dlaczego ludzie na świecie obchodzą właśnie taki tydzień. Tydzień Edukacji Globalnej 2017 obchodziliśmy pod hasłem #CeleZrownoważonegoRozwoju. Przyszłość Świata Zależy Od Nas! 6-l wiedzą, że już dzisiaj muszą dbać o relacje z drugim człowiekiem, o świat, który je otacza, by kolejne pokolenia czyli ich własne dzieci i wnuki mogły spokojnie i szczęśliwie żyć w zgodzie z innymi ludźmi i piękną przyrodą.

Głównym celem Tygodnia Edukacji Globalnej jest zwrócenie uwagi na problemy współczesnego świata, ma zachęcić młodych ludzi do tworzenia sprawiedliwego świata bez niepotrzebnych podziałów rasowych, kulturowych, majątkowych itp., dlatego zaczynamy już od najmłodszych lat, więc od przedszkola :)