W czwartek 24 listopada, odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski dla dzieci ich rodzin pt. „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Był to bardzo przyjemny dzień, w którym na scenie pojawiły się nie tylko przedszkolaki z rodzinami, ale także kadra przedszkola występując w inscenizacji wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Oj, śmiechu było co nie miara! Podczas konkursu nie zabrakło takich wierszy jak: „Lokomotywa”, „Żuk i biedronka”, „Samochwała”, „Kaczka dziwaczka” czy „Pan Hilary”, któż z nas nie zna tych wspaniałych utworów? Występy wszystkich odważnych rodzin przedszkolaków, nagrodzone zostały wielkimi brawami  i drobnymi upominkami.

Jednym z  podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonym przez MEN jest upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, co miał na celu niniejszy konkurs. Był on także, doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego z dala od wysokich technologii, których we współczesnym świecie jest tak wiele. Dostarczył wszystkim uczestnikom  prawdziwych doznań estetycznych, pochodzących z piękna utworów literackich tak wybitnych polskich poetów.