Zakończenie projektu "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy" grupy 4 latków

11 miesięcy temu

?Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy? to wspaniały projekt, który w tym roku realizowała  grupa Smerfy. Głównym zadaniem projektu było popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Grupa zrealizowała wszystkie 10 zadań i poznała wspaniałą bohaterkę Kicię Kocię. Projekt trwał od września do maja. Poprzez różnorodne działania grupa poznawała zawody, otaczającą nas przyrodę, utworzyła kodeks grupowy, plan dnia. Były również : rozmowy, prace plastyczne, zabawy sensoryczne, ruchowe oraz muzyczne. Wszystko w tematyce projektu. Nasza bohaterkę polubiły dzieci, od samego początku- z nią poznawały świat i uczyły się. Kolejne książeczki a zgromadziliśmy ich w kąciku książek bardzo wiele odkrywały przed dziećmi nowe przygody Kici Koci. Były miłe słówka, powitanki, uśmiech wdzięczności, zabawy dramowe, udział w akcji charytatywnej, kodowanie, układanie puzzli, zagadki smakowe, piramida żywieniowa, zabawy sportowe, zabawy w orkiestrę, spotkanie ze strażakiem, segregowanie śmieci oraz kolorowe eksperymenty. I jeszcze wiele różnych działań w oparciu o fantastyczne książki z serii ?Kicia Kocia..?. Projekt wprowadzał dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań,prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy.Dzięki realizacji poszczególnych zadań  ukazując problemy i przygody Kici Koci,które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, możemy jako nauczyciele oddziaływać na ich sposób postrzegania świata, wdrażać do odpowiednich zachowań, ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia. Seria książek o przygodach sympatycznej kotki oraz jej paczki przyjaciół świetnie się do tego nadawała, ponieważ przedstawia świat bliski dziecku, prezentując niekiedy duże problemy oraz ich rozwiązania w sposób nieskomplikowany i łatwy do zrozumienia dla przedszkolaka. Staliśmy się zuchami ? dziękujemy bohaterom naszego projektu. A co najważniejsze nasz projekt  był skorelowany z podstawą programową wychowania przedszkolnego, łatwo dający się wpleść w działania dnia codziennego. Zabawy z Kicią Kocią były przyjemnością. Kłaniamy się autorce serii pani Anicie Głowińskiej i zachęcamy wszystkich do lektury.