12 miesięcy temu

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas  Florian Plit

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w grupie Smerfy został zorganizowany Dzień ekologiczny. Był to dzień w kolorze zielonym. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi , jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wykonały wysypywankę sensoryczną pt. Ziemia, bawiły się na magicznym dywanie utrwalając przy tym wiadomości przyrodnicze. Doświadczały bawiąc się farbami i magnesem tworząc pracę plastyczna pt. Nasza Planeta. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal Przyjaciela Przyrody oraz upominek z okazji Dnia Ziemi.