Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Marchewki

rok temu

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Marchewki. Tego dnia przedszkolaki opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Dzieci utrwaliły sobie zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu. Głównym celem obchodzenia dnia marchewki w przedszkolu było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych przygotowanych przez nauczycieli, z marchewką jako główną bohaterką dnia. W ten dzień w każdej grupie odbyły się także różne zajęcia kulinarne, dzieci przygotowywały: szaszłyki owocowe, świeży sok z marchewki, sałatkę oraz babeczki marchewkowe.