Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

rok temu

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały i układały według kodów ? kwiaty, zwiastuny wiosny. Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami.W tym dniu nie zapomnieliśmy także o Światowym Dniu Zespołu Downa i dołączyliśmy do Zespołu Kolorowych Skarpetek i wspieraliśmy osoby zmagające się z tą chorobą genetyczną. Skarpetki nie do pary tego dnia były wyrazem radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.