Dzień Ziemi 22 kwietnia

rok temu

22 kwietnia jak co roku Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kostrzyńskich Papierników w Kostrzynie nad Odrą obchodziło Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu we wszystkich grupach podczas zajęć dzieci zgłębiały tajniki działań pro-ekologicznych, rozmawiała na temat ochrony środowiska, dowiedziały się co to jest ekologia, recykling i jak dbać o naszą planetę. Uczestniczyły w ciekawych zajęciach dydaktycznych  z wykorzystaniem globusu "Poznajemy kulę ziemską".  Następnie przedszkolaki pozbierały niepotrzebne śmieci z przedszkola i posegregowały je do odpowiednich kontenerów na dworze. Tego dnia na placu przedszkolnym zostały posadzone nowe drzewa, które dzieci bardzo chętnie podlewały. Na koniec przedszkolaki  otrzymały dyplomy "Przyjaciela Ziemi" i obiecały, że będą różnymi poznanymi sposobami codziennie dbać o naszą planetę.