PRZEDSZKOLNY MASTERCHEF - konkurs kulinarny dla dzieci i rodziców online

Przedszkolny MasterChef  w naszym przedszkolu to było fantastyczne wydarzenie, w tym roku odbyło się w wersji on-line- wszystkie grupy dzieci miały za zadanie przygotować wyłącznie zdrowe potrawy ze zdrowych  produktów. Dzieci z pomocą rodziców  przygotowywały  potrawy, mogły to być np. wiosenne kanapki , kefir owocowy ,czy sałatka owocowa. Wszyscy starali się doskonale bawić w szefa kuchni. Zabawa była ogromna, efekt był piorunujący :). Nie tylko gotowanie udało się, ale i konsumpcja! Dzieci zjadały wszystko co same przyrządziły. A to był główny cel naszej zabawy. Po powrocie do  przedszkola czekały na dzieci nagrody – niespodzianki. Spodziewamy się, że w wyniku podejmowanych przez nas działań, zmienią się zwyczaje żywieniowe i styl życia dzieci. A to jest dla nas wszystkich najważniejsze. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. W trosce zarówno o dzieci jak i nas samych warto wyrobić w sobie nawyki zdrowego żywienia. A wszyscy  przecież wiemy, że zdrowie jest najważniejsze.