ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy Miś od wielu lat jest największym przyjacielem dzieci na całym świecie. Gości w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości; jest towarzyszem w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem- powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Miś został również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej - na stałe zagościł w świecie bajek.

25 listopada uczciliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej krainie. Dzieci poznały historię powstania pluszaków, brały udział w zabawach dydaktycznych, recytowały wiersze o misiach, rozwiązywały zagadki i łamigłówki o tematyce związanej z pluszowym misiem. Chętnie oglądały prezentacje multimedialne, uczestniczyły w zabawach tanecznych, konstrukcyjnych i stworzyły przepiękną galerię prac, których głównym bohaterem był  pluszowy miś. W ramach projektu edukacyjnego Mały Miś w świecie wielkiej literatury dzieci z grupy Krasnale wzięły udział w spotkaniu online z panią Anetą K. podczas którego została im przeczytana bajka. To był naprawdę niezwykły i magiczny dzień pełen wrażeń, pozytywnych przeżyć i emocji :). Upłynął  w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Pamiętajmy o tym, że zabawki pomagają dzieciom  w prawidłowym rozwoju i nauce. A zabawa jest jedną z podstawowych potrzeb dzieci na całym świecie.