ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

10 listopada w naszym  Przedszkolu obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek Polsce, jej symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo okazując tym samym miłość do Ojczyzny.

Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji ,, Szkoła do hymnu“. Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11.11  odśpiewały Hymn przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, ruchowych i zabawach dydaktycznych o treściach patriotycznych.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.