CODEWEEK EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

Nasze Przedszkole w tym roku po raz kolejny wzięło udział w CodeWeek. W dniach 19-23 października dzieci z naszej placówki z wielkim zaangażowaniem podjęły wiele aktywności, które pozwoliły im rozwijać kompetencje cyfrowe.

CodeWeek, odbywający się w tym roku w terminie 10-25 października 2020 r. to społeczna inicjatywa w ramach, której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem i kodowaniem. Nauka kodowania bowiem pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Dla naszych przedszkolaków był to intensywny i mocno zakodowany tydzień. Niezależnie od tego, co przyjdzie naszym dzieciom robić w przyszłości, umiejętność rozwijania poprzez zabawy z elementami kodowania na pewno przyniosą pozytywne efekty.

W fotorelacji możecie zobaczyć jak przebiegała realizacja zakodowanych wyzwań.