DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

05. października dzieci w przedszkolu świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim radości ze wspólnej zabawy. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od konkurencji sportowych, które sprawiły dzieciom wiele radości min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na krążku oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków.
Zwieńczeniem zajęć było wykonanie cudaka z ziemniaka, gdzie wszystkie dzieci wykazały się własną twórczością oraz fantazją. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek z ogniska. Nie zabrakło również pieczonych w kubełku warzyw jak przystało na Przedszkole Promujące Zdrowie.