EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 23-30.09.2020 nasze przedszkolaki wzięły udział w  Europejskim Tygodniu Sportu- inicjatywie Komisji Europejskiej mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma na celu zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasi wychowankowie  doskonale wiedzą, że sport to nie tylko zdrowie ale również  wielka frajda dlatego też bardzo chętnie wzięły udział w cyklu zajęć sportowych prowadzonych w salach i ogrodzie naszego przedszkola. Na początku dzieci wysłuchały pogadanki o potrzebie ruchu w codziennym życiu, następnie uczestniczyły w zabawach wspomagających sprawność ruchową. Brały udział w zajęciach odbywających się metodą stacyjną, gdzie w każdej sali wykonywały inne aktywności ruchowe np.: zabawy z woreczkami, zabawy ruchowe z  muzyką, tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, zabawy taneczne  i wiele, wiele innych. Zabawy ruchowe ogrodzie przedszkolnym stanowiły dla nas najlepszą formę wspólnej integracji w grupach. Podjęte przez nas zabawy nie polegały na rywalizacji, ale na wspólnej, zgodnej i radosnej zabawie. Dodatkowo dzieci zgłębiały wiedzę na temat różnorodności dyscyplin sportowych.