MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POKOJU

Międzynarodowy Dzień Pokoju

,,W naszym przedszkolu wszyscy się kochamy,
Nasz wesoły uśmiech dziś w świat posyłamy.
By radość i zgoda wszędzie zagościły,
Pokój na świecie uczyniły!”

Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony jest 21 września dla uczczenia i wsparcia idei pokojowej, jako sprzeciwu wobec wojen na świecie.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tej ważnej akcji. Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę patriotyczną. Odbyły pogadankę, z której dowiedziały się jak wielką wartością jest pokój i jak postępować, by żyć w zgodzie z innymi. Uczestniczyły również w zabawach integrujących grupę rówieśniczą, uczących szacunku, empatii, współczucia dla drugiego człowieka. Przedszkolaki obejrzały również filmy na temat pokoju na świecie. Uwieńczeniem dnia była praca plastyczna "Gołąbek pokoju" z których, dzieci pracując w grupach układały gołębie serca. Pokój to coś wartościowego i najlepszego, co może nas spotkać.