DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień

Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy nieco szybciej, bo 16 września, a to z uwagi na współpracę z Firmą BEST BUTY. Dzięki uprzejmości Firmy BEST BUTY nasze przedszkolaki miały możliwości bawić się na dwóch dmuchanych zamkach oraz w  basenie  z piłeczkami.

W tym dniu dzieci przywitał wesoły klown. Każda grupa w swojej strefie rozpoczęła rozgrzewkę z klownem, następnie  przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się wieloma atrakcjami tj. puszczanie baniek mydlanych, zamykanie w wielkiej bańce mydlanej, tańce , konkursy, zdjęcia w fotobudce. Uroczystość oczywiście osłodziła wata cukrowa, najlepiej smakowała ta, którą zrobiła wychowawczyni.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji i pracownikom Firmy BEST BUTY za pomoc w organizacji Dnia Przedszkolaka i udostępnienie dzieciom dmuchanych zamków.