DZIEŃ KROPKI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W tym roku po raz kolejny w naszym przedszkolu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się z Kropkami, malowaliśmy fantazyjne obrazy, projektowaliśmy kropki. Bawiliśmy się również z chustą, balonami, piłeczkami. Tworzyliśmy różnorodne prace plastyczne, każda praca  była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Dzień Kropki to również jeden z tematów projektu „Emocje”, który realizuje grupa Krasnale, dodatkowo zabawy z kropkami uatrakcyjniła aplikacja Quiver z którą poradziły sobie 6-latki doskonale . Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo. Dodatkowo każdy z nas mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” fotobudce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a podstawą wszystkich zabaw była oczywiście „kropka”. Było kolorowo i radośnie.