Obchody Światowego Dnia Wody

Woda jest życiodajnym płynem, składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich organizmów na kuli ziemskiej. 22 marca był idealnym dniem dla przypomnienia wszystkim o potrzebie dbania o wodę, w tym dniu bowiem Obchodzimy Światowy Dzień Wody.

Biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Wolę wodę” w naszym Przedszkolu cyklicznie realizowane są różne tematy związane z wodą oraz promowaniem picia wody, jako niezbędnego składnika zrównoważonej diety. Jednak 22 marca, aby głębiej podkreślić Światowy Dzień Wody, w przedszkolu odbyły się różnorodne zabawy i zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, że woda potrzebna nie tylko do picia, że bez po prostu niej nie byłoby życia. W czasie tych zajęć dzieci miały możliwość obcowania, doświadczania i zabawy z wodą: poznały jej właściwości za pomocą rożnych zmysłów: smaku, węchu, wzroku, dotyku. Uczestniczyły też w różnych doświadczeniach i zabawach badawczych.