Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 u Krasnali i Tygrysków

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 w tym roku przypada na dzień 11 lutego (poniedziałek). Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób. "112" to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Obyśmy nigdy nie musieli z niego korzystać, bo oznaczałoby to, że mamy kłopoty.

W jakich sytuacjach dzwonić pod ten numer, a w jakich nie? Jak rozmawiać z dyspozytorem i jakich informacji mu udzielić. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, jakie zagrożenie może nas spotkać, ale najważniejsze aby uczyć dzieci co powinny wówczas zrobić i aby bez paniki potrafiły wezwać pomoc. W naszym przedszkolu 5 i 6  latki utrwalały te zasady podczas Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego, który rozpoczęły wysłuchaniem opowiadania „Kuba i Cukierki”,  potrafiły dokonać oceny zagrożenia sytuacji, zadawały istotne pytania oraz udzielały odpowiedzi. Wykonały samodzielnie telefon komórkowy, który wykorzystały podczas odgrywania  scenek, gdzie  doszło do potrącenia pieszego,  wzywały pomoc, utrwalając zasady przekazywania informacji dla dyspozytora, udzielały pierwszej pomocy jako świadek zdarzenia i jako profesjonalny lekarz. Rozwiązywały łamigłówki na temat bezpieczeństwa. Podczas zajęć wychowawca  przypomniał również dzieciom  czego nie wolno robić bawiąc się w czasie zabaw zimowych.