Dzień marchewki

W ramach realizacji programu „Sport uprawiamy i  zdrowo się odżywiamy”- promocja zdrowego stylu życia oraz w ramach zdobywania widadomości na temat kolejnego zmysłu, jakim jest zmysł smaku w dniu 26.04.2018r.  nasze przedszkolaki obchodziły „Dzień Marchewki”. Był to dzień, w którym podkreślono walory smakowe i zdrowotne tego jakże znanego warzywa. Chętne dzieci na tę okazję, ubrały kolor pomarańczowy. Tego dnia nie brakowało zabaw muzyczno- ruchowych i plastycznych, w których to marchewka zajmowała królewskie miejsce. Przedszkolaki dowiedziały się od kiedy na świecie znane jest to warzywo, w jakich kolorach można spotkać uprawiane marchewki oraz gdzie i kiedy wyhodowano pomarańczową odmianę (Holandia XVII w.). Nasz zmysł smaku, pracował dzisiaj niezwykle intensywnie, gdy próbowaliśmy samodzielnie wyciskanego soku z pysznej marchwi. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte, bo kto marchewkę zjada, tego choroba prędko nie dopada:)!