Przedszkolna Akademia Nauki

Grudzień w naszym przedszkolu rozpoczeliśmy w wyjątkowy sposób, a to za sprawą Przedszkolnej Akademii Nauki. Chętni mali badacze wraz z rodzicami prezentowali przeróżne doświadczenia i eksperymenty, które wprawiały w zdumienie wszystkich obserwatorów, zarówno tych małych jak i dużych. Mogliśmy podziwiać takie doświadczenia jak: "Tęcza na talerzu", "Balon i soda", "Nurek w butelce", "Lampa lawa", "Magiczny balon", obserwowaliśmy produkcję pasty do mycia zębów dla słonia tzw. "Słoniowa pasta";), dowiadywaliśmy się czy możliwe jest przejście przez kartkę papieru formatu a4, czy to możliwe że ugotowane jajko wskoczy do butelki, czy cytryna może wyprodukować prąd, dzięki któremu zaświeci się żarówka? Podziwialiśmy doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu, były zjawiskowe :-) Wszystkie przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty zapadną w naszej pamięci na długi, długi czas, aż chce się nadal wołać "jeszcze, jeszcze!", jak podczas tego wyjątkowego przedszkolnego wydarzenia! Drodzy rodzice, serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie, każdym wystąpieniem sprawiliście przedszkolakom ogromną radość.

Dziękujemy! :-)

Przedszkolna Akademia Nauki odbyła się w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej "Widzę, czuję, podzukuję. Mali badacze i odkrywcy  zmysłami poznają świat".