DZIEŃ WODY

„Dziś w przedszkolu mamy modę,

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają:

krany mocno zakręcają,

aby woda nie kapała

i do zlewu uciekała”

Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że już niektórym brakuje… Czy potrafimy ją docenić? Czy przedszkolaki wiedzą ile woda znaczy dla nas wszystkich? Do czego służy nam i całemu światu przyrody? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi razem z dziećmi- dzisiaj w dniu Światowego Dnia Wody. Tradycją naszego przedszkola stały sie obchody tego ważnego święta - Dnia Wody. Przedszkolaki ubrane na niebiesko świętowały, działały i zdobywały wiadomości o wodzie  każda grupa w swojej sali. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały również udział w zabawach plastycznych, ruchowych, oglądały  prezentacje multimedialne  na temat „Wody jako źródła życia”, słuchały odgłosów wody pochodzącej z różnych źródeł, układały puzzle przedstawiające krople wody oraz wysłuchały opowieści pt.”Wędrówka kropli wody”. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.