TYDZIEŃ BEZ ZABAWEK

Do dobrej zabawy nie potrzeba wiele. Dziecięcej wyobraźni wystarczy patyk czy kamień albo karton. Zwykłe pudełko po butach, karton po lodówce, rolka po papierze toaletowym. Zazwyczaj szybko trafiają do kosza na śmieci. Jeśli jednak dać im szansę na drugie życie, potrafią zamienić się w skrzydła samolotu, skrzynię skarbów, samochód, tajną bazę – słowem: dużo dobrej, kreatywnej zabawy dla małych i dużych. W ostatnim tygodniu lutego w naszym przedszkolu z półek zniknęły wszystkie zabawki.  Już trzeci rok z rzędu organizujemy Tydzień bez zabawek dla naszych przedszkolaków. Jak tylko zniknęły zabawki a w ich miejsce pojawiły się papierowe rolki, butelki, nakrętki, włóczki, kartony, bibuły, plastikowe kubeczki, itp., to kreatywność i wyobraźnia dzieci wzięła górę. W ruch poszły nożyczki, taśmy klejące, farby, mazaki. Efekty pracy dzieci były widoczne natychmiast.  Powstały makiety miast, sklepów, domów, samochodów. Zabawy nie było końca. Na koniec tygodnia chętne dzieci, które nie potrafiły rozstać się z kartonowymi zabawkami zabrały je do domów, gdzie kontynuują zabawę.