DZIEŃ DYNI I JABŁKA

Dzień Dyni i jabłka.

W piątek 30 pażdziernika obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień dyni i jabłka. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi. Nie zabrakło również przekazu informacji dla dzieci dotyczących tego zdrowego warzywa. Dużo radości dzieciom sprawiły dyniowe zawody. Najmłodsi nasi wychowankowie rozegrali dyniową piłką mecz siatkówki starając się utrzymać dyniową piłkę jak najdłużej w powietrzu, a starsi zmagali się w slalomach dyniowych. Dzieci młodsze poznały również wygląd i budowę dyni od wewnątrz wyciągając z niej pestki i miąższ a następnie dekorowały swoje dynie i wykonały dyniowe stworki oraz usypały dynie z zabarwionego ryżu.. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. W tym dniu nie zabrakło również zdrowego poczęstunku z tego warzywa. ,,Kotki” wspólnie z paniami przygotowały dyniowe ciasto, którego zapach roznosił się po całym przedszkolu. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym zarówno stworzonych prac plastycznych, konstrukcyjnych i sensoplastycznych jak i smakiem dyniowego placka.