DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania.

Z uwagi na konieczność dostosowania się do wymogów reżimu sanitarnego w tym roku święto to celebrowaliśmy słuchaniem czytanych bajek i opowiadań w wykonaniu nauczyciela j. angielskiego P. Anny Szewczyk oraz za  pomocą  wykorzystania technologii TIK. Nasi wspaniali rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem i  nagrali dla dzieci filmiki z czytanymi bajkami. Przez cały dzień przedszkolaki miały możliwość słuchania i oglądania odtwarzanych nagrań.

Z całego serca bardzo dziękujemy Rodzicom i Pani Ani za wzięcie udziału w  Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.