DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Europejski Dzień bez samochodu

Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, edukacyjnych oraz przekonanie wszystkich do alternatywnych środków transportu. Również do tego, by zmniejszać poziom zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu w mieście, a także uwrażliwiać społeczeństwo (w tym dzieci) na problemy współczesnego świata. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych przekonywały się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia. Dzieci wykonały prace plastyczne oraz plakaty reklamujące "Stop dla samochodów" Do przedszkola tego dnia przyjeżdżały swoimi rowerami lub hulajnogami co przyniosło im wiele radości, a rodzice obiecali, że tego dnia ich samochody pozostaną w garażu.  Kampania zachęcała wszystkich mieszkańców miasta, aby w tym dniu - podobnie jak mieszkańcy tysięcy europejskich miast - dotarli do miejsca pracy środkami transportu publicznego, na piechotę lub rowerem.