POLSKO-NIEMIECKA SPARTAKIADA SPORTOWA W STRAUSBERGU

Dnia 07.06.2019 roku dzieci z grup 5 i 6 latków uczestniczyły w XX Polsko-Niemieckiej Olimpiadzie Przedszkoli w Strausbergu. Przed przystąpieniem do poszczególnych konkurencji zawodnicy wzięli udział w uroczystym otwarciu Olimpiady: wysłuchali hymnu olimpijskiego i zapalono Znicz Olimpijski. 34  Drużyny rywalizowały ze sobą m. in. w biegu slalomem z taczką, sprincie, rzucie piłką lekarska na odległość, skokach w workach, biegu z hulajnogą i konkurencji w dużej sztafecie. Na zakończenie wszystkie drużyny uczestniczyły w teście kondycyjnym. Zmagania przebiegały zgodnie z zasadami walki fair-play i były bardzo zacięte. Zawodnicy walcząc o kolejne miejsca dla swoich drużyn wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy w zespole, a przede wszystkim ogromną radością z wyników swoich i kolegów. Pogoda nam dopisała, humory również. Jedni wygrywali, drudzy przegrywali, jednak wszyscy bawili się świetnie. Olimpiada była okazją do spotkania się dzieci sąsiadujących ze sobą przedszkoli nie tylko z naszego kraju, ale i Niemiec oraz konfrontacji własnych umiejętności z umiejętnościami rówieśników. Wróciliśmy wszyscy szczęśliwi i zadowoleni. Dużego wsparcia udzielili nam obecni z nami rodzice. Dziękujemy Wam rodzice za to, że nas wspieraliście, kibicowaliście i dzielnie wytrwaliście z nami do końca.